Monday, August 8, 2011

Si zbulon se cfare pozicioni i pelqen partnerit/res?

Ekzistojne aq shume pozicione seksuale, sa mundesi jane ne nje mendje pjellore.Atehere kur i provon, ruaje komunikimin te hapur. Thuaji partnerit/res cfare te pelqen dhe cfare funksjonon apo jo per ty.

Shume pak nga ne mund te lexojme mendimet e te tjereve, keshtu qe atehere kur ke dushime, pyet. Ne qofte se partneri eshte me i/e ndrojtur, beje qe te flase. Beji pyetje me pergjigje te shumta:

-Ke qef qe te bej kete gje me shpejt apo me ngadale?

- Te pelqen kjo gje me bute apo me forte?

- Duhet te provojme ndonje pozicion tjeter apo do te vazhdojme me kete?

 

Edhe pse pergjigja nuk eshte "asnjera nga ato te thenat me siper", vetem fakti qe e di qe mendon per te, mund te inkurajoje partnerin/ren te flase. Mba mend, te dy doni te dini se cfare i pelqen njeri tjeterit.

No comments:

Post a Comment