Monday, August 1, 2011

Nje teknike e re per te zgjidhur problemet e orgazmit

Eshte nje mit i perbashket qe nje orgazem i fuqishem mund te arrihet vetem nepermjet nje seksi te eger. Por teknika te cilen po e prezantojme ne kete artikull zgjidh problemet ne nje menyre te ndryshme dhe me te qete!Probelemet e orgazmit mund te zgjidhen nepermjet seksit normal

Shume njerez te cilet kane probleme me orgazmin jane te bindur se nje orgazem i forte mund te arrihet vetem nepermjet seksit te eger dhe forte, ne te cilin partneri ben dicka speciale. Kjo gje, me siguri, nuk eshte e vertete, sepse nje cift mund te arrije ne orgazem nepermjet nje marredhenie seksuale te thjeshte, ne pozicionin e zbuluesit.

Ne qofte se nje cift deshiron qe arrijne ne nje orgazem te relaksuar, njeri nga partneret zakonisht duhet te jete komplet pasiv, kurse tjetri aktiv.

Ne qofte se ke nje problem me orgazmen, menyra me e thjeshte per partnerin me pak aktiv eshte te provoje te mos levie gjate aktit seksua dhe te rrije i relaksuar, keshtu qe ne momentin e ardhjes se orgazmin trupi te behet komplet i relaksuar perpara shperthimit.

Per disa, kjo gje eshte e natyrshme, ne kohe qe te tjeret duhet te mesojne menyren gjate aktit seksual. Mbase do te gjesh se duke provuar qe te mesosh kete teknike krijon nje tjeter lloje tensioni ne trupin tend. Ushtrimi nuk eshte i veshtire, shumica e njerezve mesojne shpejt se si te relaksohen dhe si te hapen per nje orgazem. Mund te provosh dhe atehere kur partneri te ben seks oral, ne vecanti ne qofte se e ben ngadale dhe te ndihmon qe te qetesohesh.

Kalo problemet e orgazmit nepermjet seksit pa levizje

Pasi e kape tekniken e pare, provo te ashtu quajturin seks pa levizje, cfare do te thote qe te rrish pothuajse e palevizur gjate aktit seksual.Me siguri qe nuk do tja dalesh nga e para, sepse do te veje ne mendime se cfare mund te besoje partneri, por nuk duhet te heqesh dore. Provo te qetesohesh dhe te mos mendosh per gjera te kota.

Ky ushtrim eshte i vecante per femrat qe kane muskujt vaginale te forte sepse nepermjet kontraktimit te tyre ajo mund te stimuloje penisin e partnerit pa levizur belin.

Disa meshkuj dine se si te fusin penisin dhe te rrije i forte pa asnje levizje, kurse femra te arrije ne orgazem pa levizur. Rasti i pershkruar eshte i rralle, por kjo nuk do te thote qe nuk ja vln per tu provuar. Ne fund te fundit, praktika te ben ekspert!

No comments:

Post a Comment