Sunday, August 7, 2011

Pozicioni misionarit: pozicioni me i mire per cvirgjerim

Pozicioni misionarit eshte pozicioni me i mire qe mund te provoni ne qofte se jeni fillestare ne artin e seksit, ky pozicion seksual eshte gjithashtu edhe me i njohuri.Pozicioni i misionarit eshte shume i lehte per tu vene ne praktike, pa qene nevoje per teknika speciale per tu ndjere mire.

Pozicioni i misionarit ju lejon qe te jeni romantik.

Ne qofte se eshte nata juaj e pare, krijoni si fillim nje atmosfere qetesuese. Kjo gje ka shume rendesi ne vecanti per femrat. Muzika romantike dhe qirinjte me parfum te ndihmojne gjithmone.Kontakti i pare seksual eshte nje ngjarje qe meshkujt e presin qe ne momentin kur kane filluar te masturbohen. Ne menyre natyrale, ato deshirojne qe te bejne performance dhe jo te jete nervoz. Per ato eshte shume e rendesishme qe te lene nje pershtypje te mire sepse ne kete menyre do te jene me te sigurte ne vete dhe me te qete gjat akteve seksuale te ardhshme. Prandaj dhe roli i partneres eshte i rendesishem.

Pozicioni seksual me te cilin trupi ndihet shume i qete, dhe me atmosfere te cilen e ruan karakterin romantik eshte ajo e misionarit. Edhe pse femra nuk ka se si te mbaj kontrollin, mashkulli eshte ai qe koordonon levizjet, te dy parteret mund te kene duart e lira dhe mund ti perdorin per perkedhelje ose puthje te zjarrta.

Pozicioni i misionarit eshte e sugjeruar per naten e pare te dashurise edhe per faktin se te dy partneret mund te shikojne njeri tjetrin ne sy duke krijuar ne kete menyre besim reciprok.Pozicioni misionarit - varjanti klasik

Ne pozicionin e misionarit, femra rri ulur ne kurriz, me kembet e hapura, kurse mashkulli ulet siper saj.Pastaj mashkulli mund te marre iniciativen dhe fut ngadale penisin ne vaginen e partneres ose mund ta lere ate per te pasur kontrollin e penetrimit.

Mashkulli mund te rrije direkt siper saj (ngjitur) ose mund te ngeje pak kraherorin, duke u mbeshtetur ne krahe. Gjat penetrimit femra mund te rrije e pa levizuar ose mund te ngreje belin. Ne pozicionin e misionarit, mashkulli kontrollon ritmin e penetrimit, por per shume femra kjo gje nuk eshte nje gje e keqe sepse i lejon qe te qetesohen dhe te shijojne eksperiencen.Pozicioni i misionarit me kembet pak te perkulura

Ne qofte se keni me shume besim ne vetvete dhe deshironi qe te provoni dicka ndryshe, ju sugjerojme disa varjante "pak me ndryshe" te pozicioni te misionarit. E para nga keto do te thote qe partnerja te perkule pak kembet dhe te mbeshtetet me themrat e kembes ne dyshek. Pozicioni eshte mjaft e kendshme per te dy.

Pozicioni i misionarit me kembet siper

Ne kete pozicion femra mund te vere kemben ne shpatullat e mashkullit. Keshtu, do te keni pjese me nje penetrim shume te thelle. Sa me shume te jene te ndritura kembet, aq me shume eshte i thelle penetrimi. Edhe pse eshte shume stimuluese, ky pozicion mund ta coje mashkullin ne nje prishje me te shpejte. Plus qe jo te gjitha femrat e gjejne shume te kendshme.Me qene se penetrimi eshte i thelle, eshte e mundur qe ti dhembe ne vend qe ti pelqeje.Pozicioni i misionarit me gjunjet ne kraheror

Cdo pozicion qe i lejon femres qe te afroje kembet mund te jete shume eksituese. Aq me shume qe gjat kohes se mastrurbimt shumica e femrave forton muskujt e kembeve. Keshtu qe, tensioni seksual do te jete me i madh, dhe si rrjedhoje orgazm i saj do te jete me i forte.

Mund te provohet pozicioni ..edhe per gjysem. Femra mund te perkul nje kembe dhe te mbeshtetet tek kraherori i mashkullit. Kemba pak e perkulur do te mundesoje nje presion te kendshem, ne kohen qe kemba e shtrire do ti japi lirin e levizjes. Kujdes te madh, sepse ne kete pozicion vagina behet me e shtrembet dhe ne qofte se e beni per here te pare mund te jete e dhimbshme.

No comments:

Post a Comment