Thursday, August 4, 2011

Cfare shohin femrat per here te pare ne takim me nje mashkull?

Vertet beson se gjeja e pare qe nje femer sheh tek nje mashkull, jane syte e tij? As mos e co neper mend!

Studiuesit e shumte thone krejtesisht te kunderten. Teknologjia moderne, e cila mund te ndjeke me imtesi levizjet e syrit, u ka lejuar studiuesve te percaktojne se cfare shohin femrat ne te vertete atehere kur kane perballe nje mashkull.
Kur femrave ju treguan disa fotografi meshkujsh, studiuesit zbuluan se femrave u pelqen te shohin meshkujt ne fillim ne zonat intime po aq sa u pelqen meshkujve te shohin zonen e vagines se femrave.
Dr. Heather Rupp nga Instituti Kinsey tha: "Meshkujt shohin fytyren e nje femre me shume se c'shohin femrat fytyren e nje mashkulli. Te dy, si femra dhe mashkulli, "humbasin" pothuajse te njejten kohe duke pare mes kembeve te seksit te kundert".

Pra, cuna, vendosni nje kastravec nen pantallona dhe dilni "ne parade" ;)

No comments:

Post a Comment