Tuesday, August 2, 2011

10 truke per nje seks pasional

1. Kur nje femer thote "me pelqen keshtu" apo "me pelqen ashtu", ne shumicen e rasteve mashkulli shpejton ose rrit presionin. Nderkohe, ajo mund te ndjeje se je duke e nxitur, duke e shpejtuar, gje e cila do te shkaterroje totalisht evoluimin e kenaqesise. Duhet ti lejosh femres ti jepet vete kenaqesise. Nderkohe, kur thote "me shume", ti duhet vetem te vazhdosh ate qe ishe duke bere deri ne ate moment.

2. Meshkujt me "te specializuar" ne seks oral, perdorin gjithe fytyren dhe thuhet se duket si nje petull e madhe atehere kur perfundon. Nese te lodhet gjuha, perdor hunden apo edhe mjekren.

3. Disa femrave, thuhet, se u pelqen kur ferkon hunden ne krah te kundert te qimeve te saj ne zonat intime.

4. Madje, disa femrave u pelqen kur i shtyp ne fundin e traktit urinar nen klitoris ose ne hyrje te vagines, me mjeker.

5. Mund te ndodhe qe nje femre shume te ndjeshme nga stimulimi direkt i klitorisit ti duhet te mbaje mbathje pambuku gjate seksit oral. Ne kete menyre mund te ndjeje stimulimin me mire dhe jo ne nje menyre ekscesive, te tepruar.6. Nje mashkull habitet kur nje femer i thote se ndjenjat dhe njeshmeria e saj duhet te rritet shkalle shkalle. Sygjerohet rritja e shpejtesise vetem atehere kur ajo i afrohet orgazmes; perqendrohu me shume tek klitorisi.

7. Femrat ndjejne shpesh se meshkujt jane "distant" gjate aktit seksual oral. Ne kete rast nuk duhen perdorur levizje te shpeshta te gjuhes.

8. Mbaj mend faktin se shume femra , sidomos ne rastin ne te cilin akti seksual oral eshte ne fazen e pare te preludiut, kane nevoje per kohe perpara se te arrijne ne orgazm. Disave u duhen 15 minuta, ndersa disa te tjerave edhe gjysem ore.9. Merr fryme, merr fryme, merr fryme. Monitorizimi i frymemarrjes eshte indikatori me i mire i faktit se je duke shkuar ne drejtimin e duhur. Nje femer tregon eksitimin e saj duke u shtrire mbi shpatulla teresisht dhe duke shtyre mbi to.

10. Disa femra qe ndjejne se nuk mund te arrijne ne orgazm gjate aktit seksual oral mund te jene shume te tensionuara nga ky fakt. Ndihmoje ne kete drejtim dhe thuaji se nuk ka asnje problem nese nuk arrin ne kete stad.

No comments:

Post a Comment