Thursday, August 25, 2011

Mund te jesh nje dashnor i shkelqyer me nje penis te vogel

Edhe me nje penis te vogel, mund te jesh nje dashnor perfekt. Madhesia e penisit nuk ka rendesi ne qofte se ben pak perpjekje. Qysh te besh kete?Nje nga frikat me te medha eshte e fshehur brenda krenarise me te madhe te nje mashkulli- penisi. Shume meshkuj pyesin veten ne qofte se penisi i tyre eshte mjaftueshem i madh, edhe pse e pranojne apo jo, duan nje penis me te madh. Jo shume e dine se arti per te qene nje dashnor perfekt, gje e cila mund te rrise besimin e partnerit shume, nuk ka lidhje me madhesine e penisit, por me kujdesin e kushtuar partneres dhe me permbushjen e deshirave te kesaj.Meshkujt me nje penis te vogel duhet te dine se seksi do te thote me shume sesa penetrim. Seksi do te thote eksporimin e kenaqesise trupore me cdo menyre. Kjo nuk perfshin patjeter organet seksuale, por te gjithe trupin. Kenaqesite seksuale me te bukura dhe me te embela shfaqen atehere kur perqendrohemi mbi cdo pjese te trupit.

Vihet shpesh here theksi mbi faktin se orgazma eshte qellimi suprem ne seks dhe qe eshte gjeja e vetme e cila ka rendesi. Seksi nuk do te thote vetem disa sekonda ekstazi, por do te thote dashuri, kenaqesi, komunikim, zbulimi i te panjohures, argetim, perkedhelje. Orgazma eshte vetem qershia mbi torte.Zakonisht, femrat kane nevoje per me shume se penetrim

Mbase po te themi qe jo shume femra kane orgazem fale penetrimit do te mbushim mendjen. Ne qofte se ke dyshime, provo nje nga teknikat te cilat japin kenaqesi te medha dhe orgazem te forte: perqendrohu permbi stimulimit oral dhe mbi masazhin e organeve gjenitale. Mund te besh mrekullira edhe me nje penis te vogel.

Nje nga metodat me te mira per te stimuluar nje femer, eshte atehere kur nje mashkull prek klitorisin dhe zonat perreth me penisin. Ndjenja eshte komplet ndryshe nga prekja me gjuhe ose me gishta.Disa pozicione ofrojne nje penetrim me te thelle meshkujve me penis te vogel: nga mbrapa, femra persiper, pozicioni i misionarit ne te cilen femra vendosh kembet ne shpatullat e mashkullit. Koha dhe energjia e konsumuar duke u menduar ne madhesine e penisit tend mund te jene te perdorura me mire ne qofte se perqendrohesh mbi aksionin, duke u pregatitur per ti ofruar femres kenaqesi te paharrueshme.

No comments:

Post a Comment