Monday, August 8, 2011

Pozicioni 69 - si te besh nje 69 perfekt

Pozicioni 69 vjen nga fakti se partneret ngjajne me numerat 6 dhe 9 kur rrine ne pozicionin me te cilin bejne seks oral njeri tjetrit. Seksi oral i bere njeheresh sjell kenaqesira te medha. Ky pozicion lejon ciftin te eksitohet duke kryer njeri tjetrit seks oral ne te njejten kohe.Pozicioni 69 - cfare thote Kamasutra

Pozicioni 69 eshte i vecante per shkak se ofron kenaqesi ne te njejten kohe partnereve, duke qene ne te njejten kohe edhe e lodhshme. Mund te ndihesh pak jo komode sepse vemendjen mund ta kesh dhe ne kenaqesine tende por dhe ne dhenjen e kenaqesise per partnerin. Ne qofte se ja del qe te relaxohesh, mund te kenaqesh me nje pozicion shume intim dhe me liri levizje. Mund te jete nje ushtrim i mire per preludin, sepse ofron te dy partnereve kenaqesi vizuale dhe mundesine per te prekur dhe stimuluar zonat erogjene.Pozicioni 69 do te thote vetem seks oral?

Seksi oral mund te ofroje kenaqesi fizike dhe orgazem, pra me siguri eshte nje sjellje seksual.

Disa njerez besojne se seksi oral eshte shum intim dhe do te thote qe dy njerez jane shume afer njeri tjetrit ne qofte se e praktikojne. Te tjeret, e shikojne seksin oral me pak personal si akti seksual me vete.

Secili duhet te vendose per veten cfare do te thote per te cdo manifestim i sjelljes seksuale. Gjeja me e rendesishme eshte ajo qe te jesh i sinqerte me vetveten dhe te rezistosh presionit per te bere cdo gje nga cfare nuk eshte komode.

Pozicioni 69 - prelud apo akt seksual me vete?

Shume njerez e shikojne preludin si nje "aksion" seksual jashte penetrimit. Seksi oral, stimulimi i klitorisit ose masturbimi reciprok jane te konsideruara nga disa si prelud.  Por ndodhen dhe ato te cilet besojne se ne kapitullin prelud hyjne puthja, diskutimet rreth fantezice ose venja ne praktike e tyre nepermjet luajtjes se disa roleve te ndryshme, masazhi, etj. Eshte mendimi i tyre qe cdo gje qe ka shancen per te cuar ne orgazem mund te kalohet ne rubriken "seks", pamvarsisht ndodh apo jo penetrimi.

Kesht qe per ta, seksi oral nuk do te thote prelud, por seks, dhe insistojne per rendesine e prekjeve dhe te puthjeve perpara nje kontakti te tille.

Interesant eshte fakti se shume meshkuj deklarojne se e shikojne seksin oral te cilen e ofrojne partnereve, jo si nje burim kenaqesie per ato, por si nje hap te domosdoshme perpara penetrimit qe te sigurohen qe nuk do te kene probleme me vone per shkak te mungeses se lubrifikimit.

Pozicioni 69 ne imazhePozicioni 69 e permbysur (mashkulli persiper)

Ne pozicionin 69 te permbysur, mashkulli eshte ai qe rri persiper, gje qe sjell shume ndryshime pozicionit. Ti e vendos ne qofte se jane ndryshime per te mire apo per keq. Si fillim, ne qofte se partneri rri persiper, ti do te jesh pak e mobilizuar. Ai duhet te vendoset me zonen gjenitale ne lartesine e duhur, qe te mos marre frymen. Ne qofte se nuk je e mesuar me teknikat e deepthroat, pozicioni mund te beje probleme sepse nuk mund te levizesh qafen dhe koken.Domethene ai eshte ai qe te penetron, seksi oral mund te te duket i eger. Per nje plus konforti, rri me koken ne cepin e krevatit. Ne kete menyre mesohesh me shpejt me penisin e partnerit.

Per sa i perket menyres se si partneri te ben seks oral, ai ka me shume akses ne klitorisin tend sesa po te rrije ti persiper. Per me shume, fakti qe je e imobilizuar nga trupi i tij gjat kohes qe te stimulon oral, mund te jete eksituese. Ne rast se je me e turpshme, do te preferosh kete pozicion sepse zona jote intime nuk eshte aq e shfaqur sesa atehere kur rri persiper tij.Pozicioni 69 - si te besh pozicionin 69 me komod

Pozicioni 69 funksjonon me mire ne nje krevat te but dhe te ngrohte dhe te jete i madh. Do te jete me e lehte ne qofte se partneri jot te shtrihet me kurriz dhe te mbeshtet koken ne nje jastek, ne kohe qe ti ulesh persiper tij.

Pozicioni 69 mund te perdoret edhe po te rrini njeri prane tjetrit. Ju rekomandojme kete pozicion sepse ju lejon qe te levizni shume me lire dhe te provoni varjante te tjera. 

P

No comments:

Post a Comment