Thursday, August 11, 2011

3 pozicione seksuale te cilat duhet ti provosh

Beson se ke provuar gjithcka? Beson se nuk mund te habisim me asnje pozicion seksual te ri?Ndjeje thelle

Seksi mund te behet shpejt nje rutine, por mund te ndryshoshe pak serite me disa sekrete te vogela. Me kete ndryshim nga pozicioni i misionarit, femra ndjen penisin me thelle, ne kohen qe klitorisi eshte i ferkuar me kocken pubiane. Kjo eshte situata ideale per orgazem.

Femra rri shtrire me kurriz dhe mban kembet ne ajer, ne kete menyre mashkulli mund ti vere ne shpatullat e tij. Ky ulet ne gjunje, pastaj perkulet pak perpara, qe te jete ne pozicionin per te bere pompa. Femra terheq kembet me prane trupit te saj, ne ate menyre qe zonat pubiene te jene ne te njejtin nivel. Kjo eshte dhe menyra me e thelle per te penetruar. Mashkulli rri drejt dhe mbeshtetet me gishtat e duarve dhe te kembeve dhe shtyn gjiht trupin ne zonen pubiene te femres.

Per femrat eshte me veshtire qe te levizin, por mund te bere rrotullime te plevisit dhe mund te ndryshoje lehte kendin e penetrimit. Te ndihmon ne qofte se vendos ndonje jastek poshte kurrizit.

Mashkulli mund ta penetroje me levizje te forta siper e poshte, ose thjesht, te shtyje perpara dhe mbrapa, duke ruajtur penetrimin ne maksimum. Kjo gje i stimulon partneres dhe klitorisin. Nje mashkull gezon, gjithashtu, nga kenaqesia e ofruar nga fakti qe testikulat e tij goditin kofshet e saj gjat penetrimit. Ky eshte nje pozicion per penetrim te thelle dhe orgazem intens. Kujdes shpatullat!

Ulu mbi kenaqesine

Pozicioni tjeter eshte nje nga me erotiket. Ke nevoje per nje karrige. Karrigia duhet te jete e forte dhe fixe, dhe te mund te mbeshtetesh ne te. Vendose karrigen prane murit. Pastaj femra duhet te leviz prapanicen perpara, ne kete menyre mashkulli mund ta penetroje ne kohe qe ajo rri ne kembe. Ky pozicion i lejon nje akt seksual te eger me penetrim te thelle dhe shume kenaqesi. Ne qofte se partnerja deshiron seks me te bute, mashkulli mund ta kap ne brez dhe ta terheq drejt penisit te tij. Femra duhet te kete muskuj te forte ne qofte se deshiron qe te bej nje gje te tille. Gjithashtu, kij kujdes te mos tregohesh shume i eger gjat penetrimit.Ulu

Ke nevoje prap per nje karrige pe kete pozicion. Kesaj radhe, mashkuli rri ulur. Femra ulet me kembe dhe duar perpara mashkullit. Pastaj mashkulli e kap ne brez, ne kete menyre qe ajo te jete e mbeshtetur ne dysheme vetem me duar. Pozicioni eshte i shkelqyer per kenaqesi mashkullore te pa nderprere sepse partneri ka nje pamje te shkelqyer. Eshte, gjithashtu, e pershtatshme per eksplorimin dhe eksperimentimin anal sepse kaviteti anal eshte perballe tij dhe mund te jete i tentuar ta eksploroje.

Meshkujve mund ti duket e veshtire te penetroje ne kete pozicion, pra femra duhet te levize ose mashkulli ta terheqe ngadale ne drejtimin e tij. Ky pozicion eshte i shkelqyer per femra te forta, te cilat jane ne forme dhe i pelqen seksi anal.

 

No comments:

Post a Comment