Sunday, August 28, 2011

10 gabimet me te medha seksuale

Ka mundesi qe te zbuloni se te tjeret besojne lloj lloj gjerash te ndryshme rreth seksit. Po sikur te jesh dhe ti midis tyre?

 

1. Nje femer nuk mund te mbese shtatzane gjat perjudhes kur ka zakonet

Ne princip, partnerja jote mund te mbese shtatzane vetem ne nje dite te vetme te muajit. Por, sepse spermatoziodet jetojne deri ne pese dite, nuk ekziston asnje garanci. Keshtu qe mundet dhe gjat perjudhes se zakoneve te kesh surprizen e nje shtatzanie.

2. Meshkujt nuk kane orgazma te shumfishta

Edhe pse orgazmat e shimfishta duken si nje privilegj vetem per femra (30% e femra kane pjese ), ekzistojne disa fatlume te cilet kane raportuar orgazem te njepasnjeshem pa humbur ereksionin.3.Madhesia mesatare e penisit eshte 15cm

Nje penis ne ereksion ka mesatarisht 15cm gjatesi. Kurse nje ne repauz nuk kalon 9 centimetra. Pra, vetem te eshte dukur me i madh.

4. Pas menopauzes femrat humbin interesin per seks dhe nuk mund te arrijne ne orgazem

Menopauza nuk prek kapacitetin per te pasur nje orgazem. Arsyeja e vetme per te cilen nje femer nuk deshiron te beje me seks gjat kohes se menopauzes eshte se akti seksual eshte bere nje rutine.

5. Nuk ekziston pika G

Doktori Ruth Westheimer eshte i mendimit se kjo, me siguri, nuk ekziston. Por ne e kundershtojme. Pika G eshte e vendosur ne murin e siperm te vagines, midis hyrjes ne vagine dhe coles uterine. Kerkoje!

6. Meshkujt kane me shume deshire seksuale sesa femrat

Shkencetaret kane zbuluar shpesh here se femrat kane nje deshire sesuale te pakten po aq sa te meshkujve. Ne qofte se ndjen qe i joti eshte me i madh sesa i asaj, do te thote se nuk ben shume per ta bere qe te ndjehet speciale. Dhe kjo ndjenje eshte e lidhur drejperdrejte me deshiren seksuale themeltare te partneres tende. Mendon te ndryshosh strategjine?7. "Testikulat blu" jane shpikur nga meshkujt

Ekziston nje emer per kete fenomen: vasocongestia. Dhe eshte nje gje reale. Kur nje mashkull eshte i eksituar, organet e tija gjenitale rriten shume, duke u bere te vogla pas orgazmit. Ne qofte se partneri jot eshte i eksituar, por nuk ejakulon, nje ndjenje diskonforti mund te shfaqet. Por nuk eshte e rrezikshme, pra nuk eshte rasti qe te ndihesh fajtore.

8. Femrat nuk ejakulojne

PO! Ne qofte se i stimulon piken G, femrat mund te clirojne nje leng te ujshem nga vezorja urinale. Deri ne vitet 1959, keto femra ishit te rekomanduara te operoheshin per tu trajtuar. Mire qe i kaluam ato kohera.

9. Dy prezervativa jane me te mira sesa nje i vetem.

Perdorimi i dy prezervativave eshte ne fakt me e rrezikshme. Dhe kjo sepse ferkohen njeri me tjetrin, dhe mundesia per tu care eshte ne kete menyre me e madhe.

10. Prinderit e tu kane bere seks vetem pese here.

E kane bere dhe mbase e bejne prap si lepujt. Mos beso llafet te cilat thone qe ke pse nga me pak seks me kalimin e viteve. Ne qofte se perdor imagjinaten ne dhomen e gjumit dhe e ben partneren te ndjehet speciale, do te kesh seks per shume kohe...

 

 

 

No comments:

Post a Comment