Thursday, August 11, 2011

Kenaqesira seksuale te paharrueshme me nje jastek!

Ne qofte se deri tani ke menduar qe nje jastek eshte i mire vetem per nje gjume te mire, gabon. Mund ta perdoresh, gjithashtu, per te provuar nje varjant tjeter te nje akti seksual perpara se te shkosh ne krevat.Pozicioni i misionarit i ngritur

Pozicioni i misionarit ofron shume kenaqesi sepse kocka pubiane e mashkulli shtyp klitorisin dhe ne kete menyre stimulon vaginen. Me gjithe keto, ne qofte se je merzitur me pozicionin e misionarit, me poshte do te prezantojme disa keshilla me ane te se cilave ta shikoj me shume.

Femra duhet te vendose jastekun poshte prapanices dhe ne kete menyre te ngreje belin. Partneri duhet te rrij ne gjunje nga pozicioni i shtrire.Ky ndryshim i pozicionit te misionarit lejon partnerin qe ti bej masazh klitorisin me gishta, pervec faktit qe e penetron. Ne qofte se ai leshohet prap mbi trupin e saj, ajo mund te ndjej persei kocken pubike ne zonen e vagines.

Me prapanicen e ngritur

Harroje pozicionin standard, ashtu te quajturin doggy style, sepse mund te beni seks nga mbrapa ne nje menyre te ndryshme, shume me interesante. E gjithe cfare te duhet per te bere kete eshte nje jastek. Femra duhet te rrije ne bark dhe te vendose nje jastek poshte vagines. Ne kete menyre, prapanica e saj do te jete me e ngritur, cfare i lejon mashkullit ta penetroje nga mbrapa ne lehte. Leshohu mbi te me gjithe trupin dhe leviz vetem belin gjat kohes se penetrimit.

Nje pozicion i tille intim, pa dyshim, do te eksitoje. Ne qofte se kembet e saj jane prane ne kete pozicion, mund te stimuloje shtrengimin e penisit edhe me shume, cfare ne menyre natyrale do te thote me shume kenaqesi gjat aktit seksual. Ne rastin kur kembet e saj jane me te hapura dhe te tuat midis kembeve te saj, ajo do te ndjeje me shume ferkimin e testikulave me klitorisin, cfare do ta eksitoj dhe me shume.

E njejta pozicion, eshte gjithashtu, me shume se e pershtatshme per seks anal. Sepse akti seksual anal nuk ofron ferkimin e testikulave me klitorisin, eshte me mire ne qofte se partneri i stimulon me gishta.Ngrije penisin

Ne qofte se deshironi te ndryshoni dicka nga pozicioni atehere kur jeni persiper, kjo keshille eshte per ju. Shume femrave i pelqen qe te kalerojne partnerin gjat aktit seksual sepse i lejon qe te rregulloje ritmin dhe mund te ferkohet me klitorisin ne kocken pubiane te partnerit, cfare jep me shume kenaqesi.

Per te ndjere me shume penetrimin dhe presionin mbi klitoris, partneri juaj duhet te vendos nje jastek nen prapanicen e tij gjat aktit seksual. Ne kete menyre, penisi i tij do te jete me i ngritur dhe ne kete menyre do ta ndjesh me shume brenda dhe me intense. Presioni i kockes pubiane mbi klitoris do te jete, gjithashtu, me i madhe dhe me intense.

Kenaqesi solo me nje jastek

Te ndodh qe do te besh seks, por nuk eshte asnjeri afer qe te ofroj kenaqesi dhe nuk ke gje tjeter pervec gishtave me te cilat te luash? Cfare ke nevoj per te stimuluar aktin seksual eshte nje strap-on dhe nje jastek te mire per te dhene pamjen e nje trupi mashkullor. Thjesht vendos strap-onin rreth jastekut dhe do te kesh ekzakt tipin e aktit seksual qe ke nevoje.

Me kete teknike mund ta perdoresh per te stimuluar pozicionin e misionarit ose te rrish ti persiper jastekut.

No comments:

Post a Comment