Tuesday, August 2, 2011

Mos kalo mbi seksin e mengjesit

Disa cifte jane me fat sepse zgjohen ne mengjes ne te njejten kohe. Ne qofte se ti dhe partneri jot keni programe te ndryshme, duhet te flisni dhe te vendosni se bashku oren e zgjimit per aktivitete...energjizante.Gjeja me e mire qe mund te besh per tu kenaqur nga seksi ne mengjes eshte te rregullosh te gjitha me perpara dhe te jesh e pregatitur per te bere kompromise. Nuk tingellon shume spontane, por ne qofte se njeri nga ju deshiron te beje seks, kurse tjetri jo, situata e krijuar mund te prishe diten me lehtesi perpara se te filloje.

Diskutoni rreth idese per te bere seks ne mengjes. Ne qofte se partneri jot nuk eshte shume i zene dhe keshtu seksi i mengjesit del me diskutime, provoni ta beni gjat dites.

Kryerja e marredhenies seksuale ne mengjes mund te beje mrekullira per gjendjen tende fizike dhe mendore. Seksi eshte nje nga metodat me te mira per te dhene energji dhe mund te ngreje moralin tend perpara se te ngrihesh nga krevati dhe te shkosh ne pune. Ekspertet thone qe duhet te mbyllesh diten me seks cdo dite. Pranoje, ka gje me te mire sesa nje orgazm i cili te ben qe te buzeqeshesh qe ne mengjes?

Ne kohen qe koleget e tu do te luftojne me lodhjen dhe me gjendjen e gjumit qe i ka zene ne pune, ti do te shkelqesh si nje rreze djelli dhe do te jesh gati te besh balle cdo provokimi. Pra, je e pregatitur per seksin e mengjesit tani?

 

No comments:

Post a Comment