Wednesday, August 3, 2011

Pozicione per te bere dashuri: Pozicionet seksuale me te bukura ne imazhe

Ka shume lloj pozicionesh per te bere dashuri. Mbase preferon te njejtin pozicion cdo here ose te pelqen qe te zbulosh sa me shume menyra te tjera per te ndryshuar dhe per te rritur kenaqesine dhe deshiren erotike.

 

Ne nje lidhje eshte e rekomanduar qe te provosh disa lloj pozicione seksuale gjat kohes qe evoluoni se bashku sepse kjo gje rrit terheqjen erotike, afrimin fizik, intimitetin dhe jo vetem... Ja disa keshilla qe kemi per ju!

Pozicionet me te mira per te bere dashuri

Pozicioni per te bere dashuri: Pema

Keni nevoje per pak force fizike per te vene ne pune kete pozicion, por ja vlen per kenaqesine qe ofron. Sepse rrini te perqafuar, kjo eshte nje nga pozicione me intime. Ne kete menyre, mund te shikoni njeri tjetrin, putheni dhe perkedhelni trupin ne te njejten kohe. Edhe pse nuk eshte nje pozicion i lehte per tu vene ne pune, kontakti seksual mund te jete i thjeshtuar duke mbeshtetur partneren mbi nje tavoline ose ndonje vend tjeter me lartesine e duhur.Pozicioni per te bere dashuri: lotus

Nuk eshte nje nder pozicionet me te perdorura, por me siguri nje nga me intimet. Partnerja rri shtrire duke kryqezuar kembet.Mashkulli rri ulur ne gjugje siper asaj, ajo duke ngritur trupin per nje penetrim te thelle. Ky pozicion i ofron meshkujve kontrollin, por dhe mundesine per te stimuluar shume lehte klitorisin e partneres.Pozicioni per te bere dashuri: antilopa

Edhe pse nuk ofron nje penetrim eficient, pozicioni antilopa i ofron partneres kenaqesi sepse mashkulli ka kontrollin mbi trupin e saj, duke pasur mundesine ta stimuloje dhe me dore. Te dy partneret rrine ne gjinje, duke u mbeshtetur me nje krevat ose kolltuk. Ne kete menyre,mashkulli mund te kontrolloje penetrimin, ne kohe qe partnerja ushtron rezistence, per te instensifikuar aktin seksual.Pozicione per te bere dashuri: doggy style (lopthi)

Ky pozicion eshte i takuar shpesh ne fantazite e meshkujve dhe e pranishme ne preferencat e femrave, sepse ofron avantazhe per te dy. Duke pasur parasysh qe meshkujt jane te stimuluar vizual, ky pozicion i ofron mundesine qe te shikojne shume mire organet gjenitale te partneres. Ne kete pozicion vetem mashkulli ka kontrollin mbi levizjet.Pozicione per te bere dashuri: 69

Speciale per faktin se ofron kenaqesi ne te njejten kohe te dy partnereve, pozicioni 69 eshte gjithashtu dhe shume i lodhshem. Mund te mos ndihesh komod sepse vemendja eshte e perqendruar tek kenaqesia jote, por dhe tek kenaqesia e partnerit.

Ne qofte se ja del qe te relaxohesh, mund te gezohesh me nje pozicion shume intim dhe me lirine e levizjes. Mund te jete nje ushtrim i mire per prelud, sepse i ofron te dy partnereve kenaqesi vizuale dhe mundesine per te perkedhelur dhe stimuluar zonat erogjene.Pozicione per te bere dashuri: pozicioni i misionarit

Eshte pozicioni me i njohur. Por kjo nuk do te thote qe eshte me e merzitshme ose me pak spektakolare. Edhte pse femra nuk ka si te kete kontrollin, mashkulli eshte ai qe i kontrollon levizjet, te dy partneret mund te gezohen me lirine e duarve, me perkedhelje dhe me puthje te nxehta. Pozicioni i misionarit eshte nje nga pozicionet ne te cilat trupi ndihesh shume rehat, kurse atmosfera e krijuar eshte mjaft romantike.Pozicione per te bere dashuri: andromaka

Ky pozicion eshte i njohur dhe si "ajo persiper". Femra mban kontrollin e levizjeve gjat kohes se aktit seksual, duke mundur te vendos ritmin ne varesi te nevojave te saj. Eshte nje pozicion mjaft intim sepse per tu ndjere mire, te dy partneret duhet te njihen mjaft mire. Ne kete menyre, do te kete kurajon qe te ndjeke impulset.Pozicione per te bere dashuri: luga

Eshte nje pozicion shume interesant, sebashku me pozicionin e pemes, sepse lejon perqafimin e partnereve. Ne kete pozicion femra mbeshtetet me berryl dhe perkul gjunjet perpara. Partneri ulet nga mbrapa saj dhe e perqafon dhe e penetron nga mbrapa. Ne te njejten kohe ai mund ti perkedhele gjoksin ose klitorisi me dore.Pozicione per te bere dashuri ne makine

Pozicionet me te mira per te bere dashuri mund te provohen ne sediljen e mbrapshme te makines ose ne sediljen e pasagjerit.

Ne sediljen e mbrapshme mund te perdorni si prelud pozicionn 69, te pershkruar me siper. Nje pozicion shume komod eshte pozicioni i misionarit. Ne kohen qe mashkulli rri persiper teje, femra mund te mbaje gjunjet ne kraheror dhe te mbeshtet themrat ne makine. Ne kete menyre ajo mund te beje nje levizje te pelqvisit me te madhe dhe favorizon stimuluin e klitorisit. Ne qofte se ju lejon hapesira, partnerja mund te ngrije kemben ne shpatullat e tij, ne kete menyre mund te kete pjese nga nje penetrim me i thelle.

Mund te provoni dhe pozicionin andromeka, por eshte e sugjeruar qe femra te perkulet drejt partnerit, per te evituar kontaktin me tavanin e makines. Ne sediljen e pasagjerit femra ulet siper partnerit me gjunjet afer kembeve te saj. Per nje kenaqesi me te madhe ajo mund te mbeshtetet me duart ne tavanin e makines per nje kontroll me te mire te penetrimit.Pozicione per te bere dashuri ne kinema

Seksi ne kinema eshte nje nder format me popullor per te bere seks ne publik. Por nuk eshte aq i lehte sesa duket. Eshte veshtire te gjesh nje pozicion te kendshem dhe diskret ne te njejten kohe. Mund te provosh pozicionin e vrullit te fluturave.

Per te praktikuar kete pozicion, femra duhet te ulet siper mashkullit , me fytyra nga ai, duke i shtrenguar kofshet. Themrat e saj mund te mbeshtetetn tek karrigia. Ne kete menyre, ajo ka iniciativen, duke levizuar ngadale ose shpejt. Ose, per te pare se cfare po ndodh ne ekran, femra mund te kthehet me kurriz nga partneri.Pozicione per te bere dashuri - imazhe

1.Pozicione per te bere dashuri: spiranca

Femra rri shtrir ne kurriz dhe pak me nje ane, nga ana e djathte. Mashkulli ulet ne gjunje perpara saj dhe i ngre kemben e majte, duke e mbeshtetur ne shpatullen e tij per nje penetrim me te mire.2.Pozicione per te bere dashuri: flutura

Femra rri shtrire me kurriz, me kembet e hapura, duke bere nje kend me te madh se 90 grade midis tyre. Mashkulli ulet ne gjume perpara tyre, duke u vendosur midis kembeve te saj. Mashkulli mban duart poshte prapanices se femres dhe e ndihmon kete qe te ngreri belin, duke u mbeshtetur ne kembe. Me kete ngritje, mashkulli ka mundesine ta penetroje.3.Pozicione per te bere dashuri: gaforrja

Mashkulli rri shtrire ne krevat. Femra shtrihet siper mashkullit me shpatullat e ngjitura ne kraherorin e tij dhe me prapanicen ne kofshet e tij.Ajo perkul pak gjunjet, duke mbeshtetur themrat ne krevat. Per te mos u mbeshtetur me gjithe peshen mbi te, mund te mbeshtetet dhe me krahe. Mashkulli ka kontrollin e levizjeve te penetrimit.4.Pozicione per te bere dashuri: kaloresi fantastik

Femra rri shtrire, me kembet e hapura dhe te perkulura. Mashkulli ulet persiper saj sikur do te mbeshtetet siper saj. Ajo ngre nje nga kembet mbi shpatullat e tij, duke e ndihmuar ne kete menyre partnerin qe te levize.5.Pozicione per te bere dashuri: pertaci

Mashkulli rri shtrire. Femra rri persier tij, me kurriz nga ai, duke u mbeshtetur ne kembe. Mashkulli mund te kontrolloje levizjet duke vendosur duar mbi belin e femres.6.Pozicione per te bere dashuri: lopthi

Femra rri e shtrire ne fillim me gjunje, pastaj perkulet perpara, duke u mbeshtetur me krahe. Per ta penetruar, mashkulli rri ne gjunje ne shpatullat e saj.7.Pozicione per te bere dashuri: rrethimi i dashurise

Mashkulli rri shtrire me kurriz dhe ngre pak kembet. Femra ulet persiper tij, me kurriz nga partneri. Mbeshtet duart ne kembet e partnerit, ajo ben levizjet.8.Pozicione per te bere dashuri: trup me trup

Mashkulli ulet ne krevat me kembet e kryqezuar, femra rri persiper, me fyryren nga ai dhe me kembet e shrenguara rreth belit te tij. Mashkulli e ndihmon femren qe te levize benil,duke vendosur duart rreth belit te saj. Per te pasur kontrollin e levizjeve, femra mban kembet e bashkuara. Mashkulli mund te perkulet perpara duke u mbeshtetur me kembe.9.Pozicione per te bere dashuri: zgjatur

Femra rri e shtrire mbi tavoline, kolltuk ose ndonje objet me nje struktur te ngjashme, por nuk shtrin dhe kembet. Mashkulli vendoset perpara kembeve te saj, midis kembeve, per ta penetruar.10.Pozicione per te bere dashuri: hapja e madhe

Femra rri e shtrire me kurriz. Ajo ngre shume kembet, te cilat i mbeshtet ne kraherorin e mashkullit. Mashkulli rri ne gjunje perpara saj, pozicion nga i cili e penetron.

No comments:

Post a Comment