Wednesday, June 22, 2011

Si te besh qe preludi te jete i mrekullueshem?

Preludi eshte po aq i rendesishem se sa akti seksual. Mos kaperce asnjehere mbi te ne qofte se deshiron te kesh momente seksi te mrekullueshme. 

Lexo disa sugjerime per kete!

Preludi eshte i njohur si nje uverture e bute para aktit kryesor, penetrumit vaginor. Duke e pare ne kete menyre preludin, gabojme. Kjo sepse ai eshte po ai i rendesishem se sa penetrimit, ne mos me i rendesishem.

Femerat, ne vecanti, shpesh ankohen se partneret e tyre nuk i japin kohe te mjaftueshme perkedheljeve, puthjeve dhe eksitimit te tyre, duke u nxituar menjehere ne organet gjenitale. Edhe pse nje reprize seksi mund te jete nje eksperience shume senzuale, zakonisht keni nevoje per pak kohe qe te eksitohemi dhe te jemi gati per seks, sidomos ne rastet e te rriturve.

Meshkujt nuk mund te marrin ereksione vetem duke pare prapanicen e partneres, kurse femrat kane nevoje, gjithashtu, per kohe per tu eksituar. Pervec kesaj, preludi eshte nje pjese e aktit seksual i cili mund te jete shume entuziasmant. 

Ekziston preludi suprem?

Per fat te keq, nuk ka pergjigje te qarta kur vjen fjala per cfare lloj preludesh mund te prodhoje kenaqesia me e madhe. Ashtu si ne raste te tjera, ju duhet te provoni metoda dhe manovra te ndryshme, te degjojme me vemendje deshirat e partenerit dhe ti shikojme reagimet.

Nje gje eshte e sigurte, femerat duan qe meshkujt ti kushtojne me shume kujdes puthjes. Mbaje mend kjo dhe gjate aktit seksual. Cfare e eksiton partneren tende, gjeje vete.Provoji te gjitha dhe kushtoji vemendje si reagon. Gjate preludit, varieteti eshte celesi i suksesit, keshtu qe mos u perserit si nje disk i prishur.

 

Krijo nje atmosfere te kendshme

Hapi i pare eshte te krijosh nje atmosfere intime dhe te kendshme per seks. Pastaj, ki kujdes gjerave te vogla te cilat kane rendesi. Per shembull, dhoma duhet te kete nje nxehtesi te pershtatshme, qe mos te perfundoni menjehere te mblidheni me batanie te trashe. Kij kujdes qe carcafet te jene te pastra dhe te bie ere te mire.

Perpara se te shosh me tej, merre ne konsiderim dicka qe shume meshkuj e kalojne shume shpejt: partnerja juaj mbase ka pas nevoje per shume kohe dhe leke per te gjetur te brendshmet te cilat i vesh dhe ne te cilat ndihet mire dhe seksi. Mbase ajo do te donte qe mos tja hiqje menjehere, por ta admirosh ne pjeset e zgjedhura vetem per ty.

Nuk ndodhet vetem nje zgjidhje per nje prelud te mrekullueshem. Praktika eshte shume e rendesishme dhe duhet te dish qe eshte e domosdoshme. Bej nje perpjekje dhe perdore imagjinaten. Nese ka dicka me te vertete te shemtuar, ajo eshte qe te besh gjithcka si heren e kaluar.

No comments:

Post a Comment