Tuesday, June 21, 2011

Nje cift te rinjesh shetiten lakuriq neper Singapore

Nje cift te rinjesh hollandez shetiten lakuriq neper Singapore 

Nje cift te rinjesh hollandez brodhen lakuriq neper rruget e Singapore. Te fruarit e restauranteve i duartrokiten dhe i bene fotografi.

Lakuriq ne darke

Singapore eshte i njohur per numerin e madh te restauranteve ne rruge te cilet terheqin shume turista. Asgje nuk do te ishte e pazakonte ne kete pejsazh ne qofte se nje cift hollandez nu do te kishte bredhur neper keto rruge lakuriq per afer 15 minuta.

Menaxheri i nje restauranti nga Singapore ishte i pari i cili vuri re se cfare po ndodhte. Ai ka deklaruar qe i ka pare te dy kur u zhveshen. Erdhen nga ashtu i quajturi Holland Village, nje qender nate shume e njohur per argetime. Pastaj me rrobat ne duar, shetiten me shapka drejt sheshit.

Kur te fruarit e restauranteve perreth i pane, i bene fotografi dhe u gezuan nga keto.Reagime te ndryshme te klienteve

Disa kliente i fershellyen dhe duartrokiten, kurse te tjere u tremben dhe pyesnin cfare po ndodh. Me shume se 200 vete i bene fotografi, kurse kamerat video filmuan ciftin kurajoz. Edhe femerat u treguan te kenaqura, duke berrtitur dhe treguar aprovimin.

Disa te tjere kaluan ne eufori duke i dhene duartrokitje te forta. Policia reagoi menjehere dhe arrestoj te dy heronjte, cfare do te thote qe duhet te paguajne nje gjobe deri me 1500 euro dhe mbase mund te rrijne tre muaj ne burg.

Gjithsesi, te rinjte hollandez u bene heronj brenda nates. Nje deshmimtar nuk mund te besoj qe hecen aq te relaksuar dhe pa turp ne rruge dhe arrin ne konluzionin qe "Singapore po behet me interesant". Ai shtoj qe te ftuarit deshirojne me shume incidente te tilla te kendeshme

No comments:

Post a Comment