Monday, June 20, 2011

I dashur, deshiron qe te luaj me "topat" e tua?

Zonja, keto keshilla do t'ju ndihmojne te mesoni se si te luani me testikulat e tij dhe te mund ti jepni momente kenaqesie te paharrueshme ...Jo te gjithe meshkujt jane te kenaqur ne qofte se ju luani me testikulat e tyre.

Ka meshkuj te cilet thjesht i pelqen qe partenerja e tyre ti lepije ose ti perkedheli testikulat.Por ka dhe meshkuj te cilet nuk mund ta pranojne qe bizhuterite e tyre te preken.

Disa femra e dine kete, por duhet ta mesonin nga rruga e veshtire. Ish te dashurit  tim i pelqenin ledhatimet dhe kur fryja mbi testikulat e tij.

Kur marredhenia mbaroj dhe fillova nje te re, deshiroja ti tregoja partenerit te ri sa e afte jam qe te luaj me testikulat e tij. Per fat te keq, atij nuk i pelqente ta prekja.

Keshtu qe, vajza, perpara se te ndiqni keshillat tona, pyesni partenerin:

"I dashur, deshiron qe te luaj me testikulat e tua?"

Si te luash me testikulat e tij: perkedheli

Kemi per ty disa keshilla se si mund ti perkedhelesh testikulat. Disa perfshijne dhe futjen e penisit ne kete loje. Duhet pasur kujdes qe masazhi ose prekjet e tuaj te mos shkaktojne dhimbje ose siklet.

Se pari, fillo te zbulos dhe te perkedhelesh hapesiren midis testikulave me majen e gishtave. Perpara masazhit, lut partenerin qe te tregoje sa me shpesh cfare i pelqen dhe cfare e ben te ndihet mire. Me ndihme e udhezimeve te tij meso ku i pelqen te preket. Mos harro qe masazhi i testikulave duhet te jete shume i bute.

Vetem nje ndryshim i vogel i presionit dhe masazhi mund te behet shume i pakendshem per te. Kur te gjeni butonat magjike dhe te keni mesuar se si ti shtypni, beni praktike.

Si te luash me testikulat e tij: gudulisi

Formo nje rreth perreth testikulave me gishtin e madh dhe treguesin. Shtrengoi lehte, por ki kujdes qe parteneri jot te mos ndjeje dhimbje. Mbaje skrotin me nje dore ne ate menyre qe lekura te jete e shtrire. Perdrore doren tjeter per ta perkedhelul bute lart e posht rreth skrotit, sikur te doni ta gudulisni.

Si te luash me testikulat e tij: penisi lart, testikulat poshte

Per masazh ke nevoje per pak lubrifikant. Me nje dore kap pjesen e poshtme te penisit, kurse me gishtin e madh dhe treguesin te dores tjeter mbaj pjesen e testikulave te ngjitur me skrotin.Ky shtrengim ben qe testikulat te dalin jashte, kurse lekura e skrotit te shtrihet. Shtrengoje butesisht me doren mbi penis dhe levize gjate ketij nderkohe qe me doren tjeter terheq posht testikulat.

Cfare duhet te beje parteneri juaj eshte qe te tregoje cili eshte ritmi i cili i pelqen dhe qe e ben te ndjehet me rehatshem.

No comments:

Post a Comment