Tuesday, June 21, 2011

Luaj role seksuale

Ke menduar ndonjehere te nuancosh jeten me role seksuale? Kthehu ne protagonisten e fantezise te preferuar te partenerit tend.Kur ishim femije, interpretonim lloj lloj rolesh dhe benim sikur ishim dikush tjeter. Imagjinonim me lehtesi qe ishim guzhiniera, polica, pilota... Pak loje nuk prish dhe tani qe je rritur. Mund te bejme ne kete menyre jeten seksuale me interesante.

Disa sugjerime

Ne radhe te pare eshte mire qe te diskutosh me partenerin tend fantazite e tua seksuale.Menyra me e mire eshte qe te fillosh te luash rolin qe ke nje "blind date". Imagjinoni qe nuk njiheni. Flirtimi do te beje qe te ndihesh sikur te ishit takuar per here te pare..Argetohu dhe bej gjera te cilat nuk i ke bere ne takimin e pare.

Per ato qe perlqejne qe akti seksual te jete me i forte, nje skenar me i zi i nje perdhunimi eshte i mirepritur. Eshte e rendesishme qe ti dhe partenerja jote te keni besim reciprok dhe te jeni te dy dakord me skenarin. Vishuni me rroba te cilat nuk keni nevoje sepse perdhunimi fiktiv do te thote dhe grisjen e rrobave.Mund te kesh nje pasion per nje tip uniforme. Disa femra gjejne meshkujt e veshur ne uniforma policie ose ushtrie me te terheqshem, nderkohe qe shume meshkujve filloj ti leshoje leng ideja e nje asistene pa breke.

Pse mos te jete seksi nje loje? Do te habitesh se sa kenaqesi dhe pasion mund te ndizni vetem me pake loje.

No comments:

Post a Comment