Friday, June 24, 2011

Seksi nen dush. Sa llojesh?

Si tingellon nje moment seksi pasional, te nxehte dhe te eger nen dush me partnerin?

 

Krijo atmosferen shpirterore

Ne qofte se je me fat dhe ke nje gabine gushi mjaftueshem te madhe per dy persona, atehere nuk ekziston asnje arsye per te cilen ti dhe partneri jot te mos provoni seksin dhe jashte dhomes se gjumit. Dhe kush eshte dhoma e dyte me intime e apartamentit tend sesa banjo? Shko bej pazarin dhe kerko per nje sfungjer te bute per trupin, qirinj me parfun dhe nje xhel dushi me aroma joshese.

Fillo me nje prelud spontan ne dhomen e gjumit ose ne kolltuk. Stimulo partnerin duke e puthur dhe lepire ne zonat e ndjeshme te trupit. Ne momentin kur jeni te nxehte te mjaftueshem, mund te hyni nen dush. Ndiz disa qirinj dhe rregullo ujin ne temperaturen e pershtatshme. Ftoje te vije me ty kur je komplet lakuriq. 

 

Stimuloni njeri tjetrin

Mund te vazhdoni preludin e filluar  ne nje menyre me interesante. Rregulloje koken e dushit ne ate menyre qe t'ju lage te dy. Puthuni, kurse kur trupat tuaj jane komplet te lagura, hidh xhel dushi ne sfungjer dhe ferkoje partnerin me shkume. Fillo ta lash dhe ti stimulosh zonat erotike.

Ne kete kohe ai mund te bej masazh kurrizit, qafes, gjoksit, prapanices, fundit, kembeve, etj.

Shijojeni se si shkuma rreshket mbi trupet tuaja te nxehta dhe te njoma.

Gjithashtu mund te lesh menjeane sfungjerin dhe te luash me duart dhe gjistat e tua. Meshkujt mund te stimulojne partneren duke i drejtuar kesaj rrjedhen e ujit drejt klitorisit.

 

Beni seks te njome dhe plot me sapun.

Kur jeni mjaftueshem te nxehte pas preludit, eshte kohe te ngrini temperaturen duke kaluar ne fakte. Akti seksual ne gabinen e dushit eshte i limituar ne disa pozicione, por te mjaftueshme per te pasur nje kenaqesi te shkelqyer. 

Eshte shume me e lehte te mbeshtetesh ne mur, duke u perkulur pak perpara dhe duke ngritur prapanicen, ne ate menyre qe partneri mund te penetroje nga mbrapa. Ky pozicion e lejon qe te luaje me ujin dhe sapunin mbi prapanicen tende, gje te cilen do ta eksitoje dhe me shume.

Ne qofte se preferon pozicionin ball per balle, atehere provo te ngresh nje kembe dhe te mbeshtetesh tek ai. Ne kete menyre ai do te mund te bej masazh gjoksit tende.

Ne qofte se partneri eshte i fuqishem, mund te te ngrere ne krahe, ne kete menyre ti mund ta kapesh me te dyja kembet mbi bel ne kohe qe mbeshtetesh me kurriz ne mur. Kujdes se mos rreshkisni ne kete pozicion.

Ne qofte se nuk ndihesh shume e sigurte ne kete pozicion me kembet aq larte, mund te hiper mbi partnerin. Ne qofte se kabina e dushit nuk eshte shume e madhe per te ndenjur rehat, kerkoji partnerit qe te perkulet pak ne gjunje dhe te lere ritmin e aksioni ne duart e tua.

Seksi oral nen dush

Duke folur per meshkuj qe perkulen ne gjunje..partneri jot mund te ofroje nje stimulim oral te shkelqyeshem nen dush. Do te jesh me shume se e kenaqur te hapesh kembet ne kohen kur partneri te ben masazh ne gjoksin e njome dhe plot me sapun. 

Stimulimi oral eshte nje menyre shume e mire dhe per te mbyllur aktin seksual. Mund ti ofrosh partnerit tend nje seks oral te mrekullueshem. Per shkak se jeni ne dush, nuk do te interesoje me ne qofte se do ta derdhe ne fytyre, gjoks, apo ne vagine.

Per ta bere me interesant, merr xhelin e dushit dhe hidhe mbi gjoksin tend. Fillo dhe bej shkume mbi gjith trupin , mblidhi gjokset me nje dore dhe me doren tjeter bej masazh penisit. Ne rastin se te lejon pozicioni, vendosi penisin midis gjoksit tend.

No comments:

Post a Comment