Wednesday, June 22, 2011

Tregohu seksi pamvaresisht madhesive e tua!

Vitet dhe kilet plus nuk jane aspak gjera me te cilat te krenohemi. 

Per me teper, personat te cilat tregojne qe nuk jane me ne formen me te mire shpesh nuk jane te vleresuara per diturine e fituar. Perkundrazi, ne qendren e vemendjes jane te fokusuara rrudhat, undyrnat dhe te tjera qe nuk mund te krahasohen me bukurine. Por kjo nuk duhet te ndikoje ne deshiren tuaj per tu ndjere seksi. Cdo femer eshte terheqese! Vetem se jo te gjitha jane te vetedijshme per kete. Ketu, pra, jane disa keshilla qe mund t'ju ndihmojne per me shume seks-appeal. 

Vendos ne vlere fytyren tuaj

Nuk e di perse, por shpesh kam ndjenjen qe shume femra te kaluara nga nje moshe besojne qe makiazhi nuk eshte me i pershtatshem per ato, qe vetem femrave te reja i shkon mire me fondeten ose buzekuq.

Por kjo gje bie ne kundershtim me arsyen pse eshte krijuar makiazhi. Pra, qe ti beje femerat te duket gjithmone bukur, me syte qe shnderijne, buze te kuqe dhe faqet e nxehta.

E njejta gje eshte e vlefshme eshte ne rastin e femerave te cilat duan te fshihen ne guasken e tyre ose mbrapa inteligjences se tyre. Per te gjitha keto makiazhi eshte i vjeteruar, i papershtatshem ose mungon.

Femerat qe konsiderojne qe asnje gje nuk mund ti ndihmoje me te duken seksi duhet ti kushtojne kujdes ne special makiazhit. Si do qe te terheqesh personat rreth teje kur nuk guxon te shikosh veten ne fytyre nga koha ne kohe?

Atehere kur do te jesh e kenaqur se si tregon, do te rrezatosh ne nje menyre te vecante, dhe kjo gje me siguri qe nuk do te kaloje pa u vene re nga ato me te cilen takohesh. Makiazhi mbase nuk ben mrekullira, por me siguri te ve ne vlere. Dhe kjo eshte gjeja qe ke nevoje! 

Tregohu elegante dhe terheqese

Nje kemishe e mbyllur deri ne kopsen e fundit,nje kostum ne nje ngjyre apo nje fustan i drejte dhe i gjate nuk do te terhqin vemendjen e te tjereve me asgje. Nje veshje e tille eshte thjesht e rehatshme, domethene e merzitshme dhe pa bukuri.

Pamvaresisht moshes dhe madhesive qe ke, eshte e nevojshme qe te dukesh mire. Sepse, mund te dukesh elegante dhe terheqese. Shko ne dyqanet ne te cilat normalisht nuk shkel, hidh nje sy ne revistat e modes. Dil nga hija jote. 

Mos ki frike te perdoresh ngjyra.  Ndryshon aspektin tuaj fizik dhe me siguri nuk do te kalosh pa u vene re.

Ke nevoje per te brendshme provokuese.

Breket te bardha pambuku dhe elastike jane shume te forte dhe praktike. Por, gjithashtu, dhe shume te shemtuara. Natyrisht, te gjithe kerkojme rehatllekun.

Megjithate, ne qofte se do te kishe ne dollap te pakten disa te cilat jo vetem qe te bejne te ndihesh mire, por te bejne dhe te ndihesh shume seksi, me siguri qe nuk do te bezdisnin njeri. Edhe pse siper tyre do te veshesh nje pale xhinse. Ja vlen! 

Hapa dollapa ne dhomen e gjumit

Ne radh te pare, mos u fshi nen batanie. Mundohu te besh dashuri me partnerin tend dhe me driten e ndezur ndonjehere. Tregoji bukurine e jo te perkryer.

Do te ndjesh sikur te keni heq nje peshte te madhe nga shpatullat, kurse i dashuri jot do te vleresoje per kete gje. Eshte, ne fund te fundit, nje test qe me me shume besim ne vetvete dhe qe, ne te vertete, je terheqese.

No comments:

Post a Comment