Monday, June 20, 2011

Penetrim me ushqime te ndryshme, keni provuar?

Nuk ka asnje dyshim se ushqimi dhe seksi shkojne dore per dore. Dhe kur themi ushqim referohemi kremit, akullores, bananeve, kastravecave.Skena nga filmat qe perdorin ushqime gjate seksit

Duhet te mbani mend filmin Nine Weeks And Half, kur Kim Basinger dhe Mickey Rourke luajten me ushqime. Me sakte, me spece djegese. Ose filmi Hot Shots, kur Charlie Sheen dhe Valeria Golino bene dicka te ngjashme me veze dhe ullinje. Ose Bitter Moon, kur Emmanuelle Seigner ka stimuluar te dashuren duke vendosur qumesht mbi gjokset e saja.Ushqimet me te zakonshme te perdorura ne kontekstin e aktit seksual jane, pa dyshim, shurup cokollate dhe krema, por pse te kufizohemi? Tregoje guximin dhe luaj me kastraveca, banane, rrush dhe madje eshte proshuta, sic bene edhe Javier Bartem dhe Penelope Cruz ne Jamon Jamon,ku koka e gjoksit kishte shijen e proshutos.

Cfare ushqime jane te mira per penetrim?

Duke folur per krem ose shurup cokollate, eshte interesante ta lepish mbi gjokse, bark, penis, prapanice ose vagine.

Mund te besh dicka te tille edhe me cokollate ose embelsira me kreme, nderkohe qe fruta si rrushi ose ananas mund te ngjyhen ne vagine dhe pastaj te konsumohen me kenaqesi. Kastravecat ose bananet sherbejne shume mire si penise artificiale. Mund te penetrosh parteneren me sukse me ato, pastaj mund ti hani.Kini kujdes qe frutat mos te keputen dhe qe nje pjese e tyre te mbetet shume thelle ne vagine.

Ushqimi eshte i mire per prelud dhe per aktin seksual, sepse mund te shijoni lloje te ndryshme gjerash nga trupi i parteneres gjate aksionit dhe te eksitoheni me shume. Provoje dhe ti dhe mbase frigoriferi do te behet aksesori jot i ri per nje jete seksuala me te ndryshme.

Ki kujdes gjate penetrimit dhe lojrave seksuale me ushqime

Perpara se te fillosh penetrimin me ushqime, duhet te tregohesh i kujdesshem. Kur mendojme te fusim ushqimet ne aksionet tona seksuale, duhet te shmangim ato ushqime ndaj te cileve parteneret tane jane alergjike.

Nje reaksion alergjik nuk eshte e shkaktuar vetem nga ushqimi te cilin e hame, por edhe nga kontakti i lekures se ndjeshme (anus, vagin) me prodhimet respektive. Reagimi me i vogel qe mund te bejne eshte kruajtja e pakendeshme.

Ushqimet ne temperatura te pa pershtatshme, mund te krijojne gjithashtu probleme, keshtu qe duhet te tregohesh i kujdesshem qe te mos provokosh djegje gjate momenteve te pasionit.

Nje kujdes te vecante duhet kushtuar dhe erezave ne ushime (mente, kanelle...) sepse keto mund te stimulojne ndjenjat shume ne qofte se jane te perdorura ne sasi te medha dhe keshtu qe mund te perjetojme ndjenja negative.

Perpara se te fillosh te perdoresh ushqime ne marredheniet seksuale, tregoji vemendje formes dhe madhesise se tyre qe te mos thyhen dhe te mbeten te bllokuara ne vagine. Gjithashtu, kur perdor fruta ose perime, laji mire me perpara, ose me mire te perdorni nje prezervativ per mbrojtje.

Argetohu duke bere eksperimente!

No comments:

Post a Comment