Wednesday, June 22, 2011

Perdor nje shall si nje aksesor erotik te eger

E dinit se nje shall mund ta perdorni eshte per masturbim edhe per kenaqesi anale? 

Lidhur ne sy

Te fillojme me dicka klasike. Atyre nga ju te cileve i pelqejne te ndryshojne pak aktin seksual ose preludin me pak spontanitet, shalli mund te perdoret per te lidhur partenerin ne sy. Eshte me mire ta lidhesh me forte sesa me te lire sepse keshtu eshte e kote. Ajo rreshket shume shpejt ne hunde dhe parteneri jot nuk do te kete mundesine qe te te shijoje ty dhe stimulimin e trupit pa qene i bezdisur.

Atehere kur luani me te mbyllur syte, lojra mund te drejtohet nga personi i cili nuk eshte i lidhur ne sy. Si fillim, mund te puthesh partenerin ngadale, pastaj te rrisesh puthjet dhe te shkosh ne pjesen e poshtme te trupit dhe te ndalosh siper fillimit te pantallonave. Pastaj merri duart dhe vendosi ne cfare pjese te trupit deshiron. Femerat mund te ofrojne gjoksin e tyre te bute, kurse meshkujt mund te vene doren e parteneres  midis kembeve te tyre. Kjo aventure ne krevat me siguri do te jete interesante dhe e eger. Mund ta lini shallin te lidhur ne sy deri ne fund te aktit seksual ose deri ne momentin kur ju e konsideroni te pershtatshem. 

Duar (dhe kembe) te lidhura

Shalli mund te jete i perdorur gjithashtu eshte per ashtu te quajturen eksperience seksuale robi sepse eshte me e kendshme sesa perdorimi i rripave, prangave, etj. Kjo nuk le shenja te pa pelqyeshme ne duar ose kembe. Mund te lidhesh partenerin ne krevat ne duar, ne qofte se te lejon ose pranon dicka te tille, dhe ne kembe. Atehere kur e ke ne kete pozicion mund te besh cfare te lejon atmosfera seksuale me te. Mund te perdoresh aq shume gjera per ta stimuluar pervec se ta perkedhelesh, puthesh, lepish. Fakti qe eshte i pafuqishem dhe i lidhur do ta eksitoje dhe me shume.Masturbimi per femrat

Sado qe duket qesharake, mund te perdoresh nje shall eshte per masturbim. Mbase pyet veten se si eshte e mundur kjo gje? Sigurisht, mundet ne qofte se ve nje prezervativ mbi shall. Eshte shume e thjeshte. Mund te besh nje vibrator te pelqyeshem dhe te nevojshem me nje shall dhe nje prezervativ.Si ? Heq prezervativin nga kutia dhe vendos brenda ketij shallin.Hap ngadal prezervativin mbi shall ashtu sikur ta vendosnit mbi nje penis. Kij kujdes te mos cash prezervativin.

Esharfa duhet te vendoset mire brenda prezervativit ne ate menyre qe te mund te besh nje forme te bukur penisi. Nuk ke nevoje per lubrifikant sepse prezervativat jane te lubrifikuara mjaftueshem. Mbase e di sa te bezdisshme jane vibratorat e plastikut dhe sa te kendeshme dhe te buta jane ato te silikonit, te cilat krijojne nje kenaqesi shume me naturale. Do te marresh afersisht te njejten kenaqesi te bere nga ky vibrator te perbere nga nje shall dhe nje prezervativ. 

 

No comments:

Post a Comment