Tuesday, June 21, 2011

Bej sex pa penetrim!

Mund te kenaqesh partenerin edhe pa penetrim. Ke nevoje vetem per pak imagjinate. 

Seks oral pa seks oral.

Zonja, perpiquni qe te kenaqni parteneret oral, por ne nje menyre te ndryshme.

Fillo ta stimulosh duke i dhene per te kuptuar se qellimi juaj eshte seksi oral. Perkedheli trupin, puthi buzet, pastaj zbrit dhe puthi qafen, duke zbritur me poshte fillo ti lepish gjoksin dhe luaj me te. Kur arrin ne pjesen e poshtme te stomakut, luaj pak kohe me kerthizen e tij .

Puthe dhe lepije ne kohe qe duar e tua i bejne masazh pjeses se brendshme te kembeve deri ne testikula. Pastaj shko ne pjeset e tija intime, duke i stimuluar me buze dhe gjuhe cdo pjese te bazes se penisit. Stimuloji testikulat me gjuhe. Mund te shkosh deri ne zonen midis testikulave dhe anus ose deri ne anus. Parteneri juaj do te jete aq i eksituar, deri sa stimulimi juaj do te ndiqet nga nje ereksion i forte.

Atehere kur shikon qe fillon te levize pelvisin dhe pret me padurim qe ti kushtosh vemendje penisit, ver pak pershtyme ne dore dhe disa sekonda masazhi do te jene te mjaftueshme per nje orgazem hyjnore. 

Masturbimi reciprok

Ndonjehere, afrodisiaku me i mire gjate seksit eshte fakti se nuk mund te prekesh trupin e partenerit, keshtu qe provoje te arrish ne orgazem dhe ne kete menyre. Uluni perballe njeri tjetrit dhe shikoni njeri tjetrin sikur te shikoni ne pasqyre.

Te nderuara zonja, perkedhelni trupin perpara partenerit dhe shikoni se si do te behet me eksituese. Stimuloje me gjoks dhe duke i bere masazh me qumesht trupi. Eksitoje partenerin, por pa kontakt seksual.

Ne kohen qe ti stimulon vaginen, ai duhet te masturbohet perpara teje. Shikoni njeri tjetrin dhe filloni masturbimin. Ai mund te beje komplimente se sa e bukur dhe seksi je, nderkohe qe ti mund ta inkurajosh duke vene re se sa i forte eshte penisi i tij dhe sa shume do te doje ne ju. 

Perkedhelu ne penisin e tij

Kur behet fjale per nje stimulin te tille, femrat kane me pake probleme per sa i perket arritjes ne orgazem sesa meshkujt sepse ndodhet presion i pelqyeshem ne klitoris dhe kjo gje mund te provokoje nje orgazem po aq te madh sa ne kohen e aktit seksual. Qe meshkujt te ndjejne ferkimim te mjaftueshem, duhet ta besh me te brendshmet te veshura.

Pozicionet me te mira per kete jane, sigurisht, pozicioni i zbuluesit dhe pozicioni kur rri persiper. Nuk ka rendesi cilen zgjedh. Ferkohu ne penisin e partenerit me vaginen tende vetem me te brendshmet. Ferkohu ngadale ne fillim, pastaj rrite intensitetin. Beje me levizje "lart e poshte" ne penisin e partenerit, sepse kjo gje i krijone ndjenjen e nje masazhi te kenaqshem. Po aq i kenaqshem eshte dhe per femrat, sepse penisi i ben masazh te gjithe zones se vagines.

Ne qofte se do te besh kete gje kur je lakuriq, lageshtia e vagines duhet te jete e pershtatshme, ne ate menyre qe rreshkitja te jete e bute dhe pa dhimbje. 

Masazhi erotik

Masazhi erotik eshte nje nga menyrat me te mira me te cilen mund te kenaqesh parteneren pa e penetruar. Mund te perdoresh vaj se qumesht trupi. Masazhi eshte relaksues, kurse prekja e sakte mund te provokoje eksitimin e kerkuar. Stimuloje te gjith trupin e parteneres duke i bere masazh zonave erotike dhe duke mbaruar me nje masazh midis kembeve.

 

No comments:

Post a Comment