Tuesday, June 28, 2011

Fenomeni "booty call" ose seks me kerkese

Ndodhet gjithandej, trendi me i ri dhe dita dites me i njohur "booty call" - dy veta takohen pas nje party ose nje takimi vetem per seks.Shume femra e shikojne "booty call" si nje menyre qe te besh qef pa asnje lloj presion nga ana e dikujt qe mund te jesh e interesuar. Thirrja vjen naten vone dhe zakonisht ne fundjave. Booty call vjen zakonisht nga dikush te cilin e njeh.

Psikologu Peter K. Jonason nga South Alabama thote qe booty call eshte nje marredhenie "kompromis". Per meshkujt, "eshte nje pjese e seksit te lire" , kurse per femerat "mundesia e nje angazhimi te ardhshem".

Mesiguri qe nuk behet llafe per nje marredhenie, por as per nje aventure te nje nate.

Mesa duket femerat e duan kete - asnjeri nuk i forcon. Por pervec faktit se eshte i konsideruar si nje fenomen i zakonshem, booty call mund te shnderrohet ne shume raste ne dicka me shume e cila te mbyllet me nje zhgenjim

No comments:

Post a Comment