Tuesday, June 21, 2011

Eksitoje partneren me body painting!

Eshte shume eksituese te shetisesh mbi trupin e nxehte te parteneres tende me nje furce. Provoje body painting!"Gjeje fjalen" ne kurrizin lakuriq

Ne vend te bojes mund te perdoresh kreme trupi. E dime qe te gjithe qe shkrimi i germave me gisht ne trupin e partenerit mund te shnderrohet ne nje loje shume erotike, aq me shume ne qofte se perdor cokollate ose mjalt.

Tregohu i bute kur shkruan germat, ne ate menyre qe partenerja ta ndjeje qe je i terhequr nga kurrizi i saj lakuriq dhe i embel.

Ne qofte se luani "Gjeje fjalen", te sugjerojme qe te perdoresh fjali me te egera, te cilat do ta cojne lojen sa me shume afer momentin te orgazmes. Per shembull, shkruaj: "Dua te bej dashuri me ty" ose "Deshiroj me padurim te te puth midis kembeve". Ne qofte se jo, provoje te jesh me romantik dhe shkruaj "Te dua".

Kalo pastaj nga kurrizi i parteneres ne prapanicen e saj dhe perserite ushtrimin duke vazhduar ne bark, gjoks, e keshtu me radhe...Apliko me perpara kremen dhe pastaj shkruaj germat, ne ate menyre qe te shkosh poshte ne klitoris dhe te hysh te vagines "gabimisht".Pikturoni ne trupin e njeri tjetrit kur jeni zhveshur

Mbase nuk jeni shume i mire ne pikture, por kush tha qe eshte e nevojshme? Mundohuni te piktoni kur jeni te zhveshur. Esenca eshte qe te gezosh nga shikimi i trupit lakuriq te partenerit nderkohe qe ai ose ajo rri ne pozicione te ndryshme, kurse ti mund ti piktosh pjeset qe te pelqejne me shume.

Fytyra nuk eshte shume e rendesishme. Pikturoni gjoksin, prapanicen, vaginen, testikulat. Pikturoni zonat erotike dhe argetohuni ne kohen qe beni kete. Partenera mund te hap kembet, kurse ti mund ti besh nje pikture me te vertete porno.

Mund te provoni dhe role-playing, ku ti je piktori dhe ajo modelja, argetohuni dhe stimuloni njeri tjetrin. Mund ti japesh nje top te kendshem lojes, duke i bere gjoksin me te madh ose me shume lesh. Ajo mund te pikturoje nje penis te madh ose nje prapanice te madhe. Perdore imagjinaten dhe te sigurojme se do te argetohesh shume.

Pikturoni njeri tjeterin

Perpara se te besh nje vizatim te vertete, mund te stimulosh parteneren ne menyre efikase me nje furce, ne vecanti ne qofte se ke blere disa me trashesi dhe madhesi te ndryshme. Shetiti fijet e buta te kesaj mbi trupin e parteneres.

 

Leviz sikur je duke piktuar, edhe pse furca jote nuk le asnje shenje. Provoje ta njomesh pak per te lene shenja mbi trupin e parteneres, gje e cila mund te jete shume eksituese. Mund ti stimulosh kurrizin, prapanicen, anusin, kembet, gjoksin, etj...

Pastaj lyeje furcen me boje dhe fillo te pikturosh. Vere ne aplikim imagjinaten tende, vizatoi per shembull sy dhe kembe gjoksit, kurse ajo mund te beje te njejten gje me penisin tend. Mund te luani si t'ju pelqeje, duke u argetuar dhe stimuluar reciprokisht.

Kur aplikon boje ne vagine, kij kujdes qe kjo mos te hyje brenda sepse mund te jete shume e papelqyeshme per parteneren tende. Ne fund, ktheni bojen siper njeri tjetrit, behuni pis qe nga koka deri ne kembe dhe shijoni lojen

No comments:

Post a Comment