Wednesday, June 29, 2011

Bej seks ne kembe!

Ne qofte se te pelqen te provosh pozicione te ndryshme seksuale, atehere, me siguri duhet te provoni nje qe ju kerkon me shume. 

Pse mos te provosh te besh seks ne kembe?

Per te gjithe ato qe pelqejne ta bejne shpejte

Me siguri qe ke pare deri tani ndonje film ku aktoret kryesore e bejne ne ndonje ashensor ose afer ndonje muri te ndonje bari sepse nuk kishin me durim te arrinin ne ndonje krevat. Ky pozicion eshte i quajtur "seks ne kembe".

Panvarsisht qe duket e lehte, ne te vertete eshte e veshtire. Ne qofte se diferenca e gjatesise midis te dyve eshte shume e madhe, mashkulli mund te kete probleme ne kete pozicion. Problemi mund te zgjidhet duke ngritur femren dhe ta penetrosh. Kjo nuk do te jete e mundur ne qofte se ajo eshte shume e rende ose ne qofte se ai nuk ka krahe te mjaftueshme te forta. Ne qofte se te dy jane te pershtatshem nga ana fizike dhe seksi ne kembe nuk eshte problem, kemi disa keshilla per te dhene.

Pra, si eshte i mundur seksi ne kembe?

Seksi ne kembe eshte i lehte ne qofte se femra mbeshtetet ne nje siperfaqe te forte, sic mund te jete nje mur ose ndonje peme. Mos e provo seksin ne kembe duke u mbeshtetur ne ndonje dere ose ne nje siperfaqe qe mund te thyhet ose bjere. Ne qofte se nuk ke nje gje te tille prane atehere mos e bej. Kur ben seks ne kembe, femra duhet te rrije e lire, me kembet e hapura. Ne qofte se rri si duhet, nuk do te bjere. 

Seks ne kembe ne varjantin Indian

Europjanet dhe amerikanet zakonisht bejne seks ne kembe ne ate menyre qe femra te mbeshtetet ne mur, kurse mashkulli ulet pak ne gjunje qe ta penetroje me lehte. Mund te besh seks ne kembe duke pare njeri tjetrin ne sy ose me kurriz, por jo "doggy style". Kjo nuk do te thote me seks ne kembe, sepse femra perkulet.

Indianet kane menduar nje tjeter lloj seksi ne kembe: e ngre femren ne ajer dhe e vendos mbi penis. Thuhet qe kjo te con ne nje eksperience  shume te thelle per te dy partneret, por femra duhet te jete e lehte dhe elastike si nje kercimtare orientale qe kjo gje te jete e mundur.  Ne qofte se nuk eshte rasti, dhe femra nuk eshte e lehte, athere mund te provosh varjanten indiane, duke ndenjur ne uje.

Duhet vetem te gjesh nje siperfaqe mbi te cilen femra te mbeshtetet. Ne qofte se eshte dicka me e larte, mund te vendose duar rreth qafes tende. Ose mund te vendose kembet rreth belit tend ose rreth qafes tende. Ne qofte se je i fuqishem mjaftueshem ajo mund te mbertheje kembet e saj rreth belit tend dhe te leshohet komplet mbrapa, me koken afer tokes.

Gjithashtu, mund te provosh dhe pozicionin 69 duke ndenjur ne kembe. Jane shume mundesi per te bere seks ne kembe. Pse mos te provosh disa nga ato, ose te vish me pozicionin tend? Mos u bej merak ne qofte se nuk te vjen. Shikoje si nje eksperiment. Duke pasur parasysh qe eshte nje menyre e re, duhet te veres se cfare te pelqen dhe cfare jo, orgazma mund te prese.

Duke bere seks ne kembe, mund te zgjasesh seksi.

No comments:

Post a Comment