Thursday, June 30, 2011

Cfare mund te mesojme nga pornografia?

Cuditshem, filmat porno permbajne mesime te dobishme rreth seksualitetit. Cilat jane keto? 

Eshte e vertetuar qe nuk mund te marresh seriozisht gjithcka te cilen e shikon ne nje film porno, por kjo nuk do te thote qe nuk mund te mesojme asnje gje nga at.

Seksi eshte i kendshem

Seksi eshte gjithmone i trajtuar ne pornografi si dicka e lehte dhe e kendshme. Para dhe mbrapa nuk ekzistojne muabete te thella. Panvarsisht se duhet te marresh seksin seriozisht, filmat porno te cojne ne mendje se here pas here seksi nuk duhet te jete gje tjeter pervec se defrim.

Masturbim reciprok? Pse jo?

Pornografia mund te jete nje plus per preludin, dhe shikimi i nje filmi porno mund tju kenaq te dyve. Mund te perdoret si nje stimulues per masturbimin reciprok.

Masturbimi nuk duhet te jete i lidhur vetem me momentet kur je vetem. Mund ta perfshish dhe ne kohen e kaluar ne krevat me partneren tende. Gjithsesi, nuk duhet ta besh ne menyren ne te cilen eshte i prezantuar masturbimi ne filmat porno. Zakonisht ekzagjerohet gjithca per te qene me e qarte dhe e dukshme - ti mund te jesh me delikat.Pornografia eshte nje burim idesh.

Ato qe e kundershtojme pornografine thone qe seksi i prezantuar ne filma eshte jo realist, por panvarsisht se eshte e vertet, filmat porno mund te jene nje burim i vertete idesh.

Per shembull, ne filmat porno shfaqen shume vende ku mund te besh seks. Po, mund te bejme seks gjithandej per aq kohe sa nuk shqetesojme dike. Seksi ne vendet publike, kur ndodhet gjithmone nje doze frike qe mund te kapesh, mund te sjelle nje plus eksitimi dhe aventure gjate marredhenies.

Ndryshoni rolet.

Nuk ekziston asnje film porno ku femra ose mashkulli te sillet pasiv. Ne filmat porno, meshkujt dhe femerat ndryshojne konstant rolet, te dy japin dhe marrin kenaqesi, cfare eshte celesi i nje jete seksuale te kenaqshme.

Dhe ne qofte se ngel pa ide rreth seksit oral, gjithmone mund te shikosh nje film porno. Nuk duhet ta marresh seriozisht gjithcka cfare eshte e prezantuar aty, por do te jape ide per marredheniet seksuale te ardhshme. Ne qofte se ben gjithmone te njejten gje ose ne qofte se partnerja jote rri e pa levizur ne krahet e tu, jeto jote seksuale do te kete se shpejti nje fund te hidhur.

 Nuk duhet te jesh e zhveshur qe te jesh seksi

Pornografia mund te ofroje ide interesante rreth cfare mund te veshesh ne krevat. Ne filmat porno, femrat shpesh here vishen me te brendeshme seksi, panvarsisht se nuk kalojne shume kohe te veshura me ato. Tani e di se ku te kerkosh ide te reja me te cilat mund te habisesh partnerin tend me raste te vecanta.

Mos beso gjithcka shikon

Aktoret porno duken shume te kenaqura nga vibratoret te medhenj, por e dashura jote mund te jete jo shume e gezuar kur do ta ndjeje brenda saj. Ne fund te fundit, jane aktore eshte pse nuk i perlqen nje gje e tille, do te bejne sikur i pelqen. Kjo nuk duhet te bej qe te besosh  gjithcka  qe shikon ne filma porno i jep kenaqesi femrave. Si thuhet dhe ne disa dokumentara: Mos e provoni kete ne shtepi!


No comments:

Post a Comment