Thursday, July 28, 2011

Si te besh pozicionin nga mbrapa me te pelqyeshem?

Doni te ndjeni kenaqesi me te madhe ne kohen kur e beni nga mbrapa? 

 

Shume femra besojne qe pozicioni nga mbrapa i ofron kenaqesi vetem meshkujve. E verteta eshte se, atehere kur pozicioni eshte korrekt, pika jote G eshte i stimuluar dhe mund te arrish ne orgazem ne nje intensitet qe nuk e ke provuar me pare.

Te perqendrohemi ne nje nga shumellojshmerite e pozicionit nga mbrapa, nje shumellojshmeri ku penisi stimulon direkt piken G. Ky pozicion eshte nje nga te paktet ku penisi shtyp butonin tend magjik sikur koka e ketij e di se ku eshte vendi sekret i pikes G.

Ta besh nga mbrapa ka shume avantazhe te tjera pervec stimulimit te pikes G. Sepse ky pozicion eshte shume mireprites - shumica e gjitoreve e bejne ne kete menyre- ajo nxjerr kafshen nga brenda nesh.

Atehere kur ndihesh shume e eksituar dhe deshiron qe ti dhe partneri jot te keni pjese nga pak aksjon"me te forte", nga mbrapa eshte zgjidhja me e mire. Sepse nuk e shikojme njeri tjetrin ne sy jemi me te sigurte ne vetvete dhe me te ndjeshem nga kenaqesia jone. Kur nuk bazohemi shume ne shikim, vemendja jone eshte e terhequr ne menyre automatike nga ndjenja e te prekurit dhe te degjuarit.

Si ta besh nga mbrapa ne nje menyre me te pelqyeshme?

Ulu dhe rri ne gjunje dhe ne krahe, mos u mbeshtet me duar po me parakrahet. Partneri jot do te rrije nga mbrapa teje, ne kembe ose ne gjunje.  Shtylla jote kurrizore duhet te jete e lakuar mire, gje qe do te ndihmoje ne zgjerimin ose ne tkurrjen e murit vaginor dhe mund te kontrollosh sa thelle te penetroje penisi.

Shtylla kurrizore e lakuar, pervec stimulimit te pikes G, do ti ofroje me shume kenaqesi partnerit tend sepse presjoni i murit vaginor  ne koken e penisit eshte me i madhe ne kete pozicion. Ne qofte se ndjenj dhembje, pamvarsisht kontrollimit te thellesise se penetrimit, kerkoji partnerit tuaj qe te mos leviz penisin perpara dhe mbrapa, por te rrije brenda ne vagin dhe te perdore levizje rrehore.

Ne qofte se fillojne te dhembin krahet pas nje kohe, vendos nje jastek poshte tyre ose rri e shtrire, ne ate menyre qe pjesa e siperme e trupit te jete e shtrire ne krevat dhe mezi te jete perpjet. Ne kete pozicion penisi do te arrije piken G, te vendosur ne pjesen e brendshme te murit vaginor.

Per fat te keq, duket se jo te gjitha femrat kane piken G. Ketyre i rekomandojme perdorimin e nje lubrifikant i cili rrit kenaqesine gjate aktit seksual. Gjate penetrimit nga mbrapa, lere partnerin te rrije siper teje ne menyren qe barku i tij te te prek kurrizin tend.Me nje dore mund te mbeshtetet tek ty, kurse me tjetren mund te stimuloje klitorisin. Duhet te mbash nje pjese te peshes se partnerit ne kete pozicion sepse mund te lodhet shume lehte.

No comments:

Post a Comment