Wednesday, July 27, 2011

Seks oral per here te pare?

Cdo femer e shikon seksin oral me ndruajtje.Si te pregatitem psikologjikisht per heren e pare?

Pyete veten pse do qe ta besh kete. Perpara se te marresh penisin ne goje per here te pare, nje femer e ka te veshtire qe te besoje qe do te mund te gjeje kenaqesi duke bere kete. Ne qofte se nuk e ben nga kurjoziteti, por nga nje tip ndjenje detyrimi, eksperienca do te jete jo e kendshme, dhe as partneri nuk do te gezohet dhe aq shume.

Te sugjerojme qe te shikosh penisin si nje verson te vogel te partnerit tend. Nuk ke ndjere ndonjehere qe te vjen ta hash? Seksi oral eshte menyra me e afert qe te besh qe kjo deshire seksuale te behet realitet.

Si mund te besh ushtrime me perpara?

Je duke perdorur trurin ne kete moment per te gjetur ide me te mira per stimulimin e organeve seksuale te partnerit tend.

Mbase ke degjuar me perpara shprehje te llojit "thithe/haje/lepije..". Mund ti perdoresh per te bere nga nje gje abstrakte nje gje konkrete. Thithe gishtin. Mund ta lepish, thithesh, kafshosh....provoje! Kur nuk do te duket me qesharake, atehere mbase do te fillosh te ndjesh kenaqesi, e cila eshte rreth 1% nga cfare ndjen partneri juaj kur e stimulon ne kete menyre. Kur fillon qe te thithesh gishtin me vetebesim, provoje dhe me te tijin.Cfare duhet te bej me duart?

Kur konsideron se eshte koha e pershtatshme, bej eksperiment mbi partnerin tend. Me duart, si fillim. Si here te pare eshte mire qe ti besh gojore kur eshte penisi ne ereksion. Pasi te behesh me me shume eksperience, mund te fillosh dhe me nje penis me pak te eksituar.

Ne qofte se e ben kete per here te pare, do te ishte nje gje e mire qe ta habisesh partnerin dhe mos ti thuash se cfare ke ne mendje te besh, duke filluar nga stimulimi me dore ne gojore menjehere. Mbase doren ne rrezen e penisit, duke e levizur unison me gojen tende.  Ne kete menyre, nuk duhet te shkosh me gojen me larg sesa duhet ta beje ne qofte se nuk perdorje duart.

Si te perdor buzet?

Levizi buzet mbi penisin e tij, puthe, etj.Por mos u kenaq vetem me kaq. Shtrengoje mire me buzet e tua, ne ate menyre qe ta thitesh si nje lepirese.Mund ta provosh ndjenjen ne gishtat e tua. Ndryshimi nga lepirje dhe thithje eshte e madhe,por jo shume fillestare e kuptojne kete.Mund te perdor dhembet?

Shume meshkujve nuk i pelqen dhimbja, te paktej jo ne nje zone te tille te ndjeshme, keshtu qe trego kujdes. Jane meshkuj te cilet preferojne qe te jene te kafshuar, ose, qe ta themi me mire, te cileve i pelqen qe te kene penisin midis dhembeve. Pyete.

Ku te shikoj?

Per nje mashkull, gojorja eshte nje skene interesante dhe per sa i perket pozicionit vizual. Ne qofte se nuk gezohet nga ndjenja e konktrollit duke pare partneren ne gjunje perpara tij, pamje duke penetruar gojen tende me siguri do ta eksitoje. Per pa bere skenene edhe me eksituese, shikoje ne sy. Ne kete menyre ai do te jete dhe me i vetedijshem se cfare po ndodh me te, ndjenja e lidhjes midis jush do te jete me e madhe.

No comments:

Post a Comment