Thursday, July 28, 2011

Ngrije partneren ne qiell nepermjet teknikes Twix !

Partnerja jote beson se cokollata eshte me e mire sesa seksi? Thuaji qe tani ke nje metode te re per ti "embelsuar" eksperiencat intime...Coje ne qiellin e shtate - beji nje Twix!

Kjo eshte nje nga teknikat me te mira per stimulim manual qe do ta cojne partneren tende ne qellin e shtate. Pse jo nje Twix? Thjesht sepse levizjet qe ben per ti dhene nje orgazem jante te njejtat me ato nga reklama e cokollates Twix. E di apo jo?

Mire pra, te shikojme se per cfare flitet. Duhet te perdoresh dy gishta, domethene treguesin dhe gishtin e mezit. Futi ne vagine dhe pastaj largoji ngadale, ne formen e shkronjes V. Pastaj veri prap ne pozicionin fillestar. Perserite proceduren. Ti besh Twix eshte sikur gishtat e tu te imitojne levizjen e gershereve. Dora jote mund te rrije ne pozicion orizontal ose vertikal.

Ngrije ne qiell - pak me ndryshe

Menyra Twix nuk eshte shume e lehte sepse mjedisi ku e perdor eshte shume i ngushte. Nga ky shkak, disa njerez preferojne qe te perdorin menyren "Frog Prince". Ka kete menyre sepse levizjet te cilat i ben qe te kenaqesh partneren jane te ngjashme me ate te menyres se notit "si bretkosa". Mund ta imagjinosh? Prap fillon duke vendosur dy gishta ne vagine. Pastaj i leviz sikur je duke notuar si breshka, duke perdorur levizje rrethore te gishtave brenda vagines.

Muret vaginore te femrave jane te ndjeshem ne menyre te ndryshme dhe ofrojne kenaqesi seksuale ne menyre te ndryshme. Si zakonisht, femrat nuk jane te kenaqura ne menyre te barabarte nga kjo gje. Si rrjedhoje, nuk eshte e nevojshme qe kjo menyre te punoje dhe per partneren tende. Me gjithe keto, mund te perdoresh doren tjeter per ti stimuluar klitolisin, gje e cila ka pak shance qe mos ti pelqeje ndonje femre.

Dhe nje gje, perpara se ti provosh keto menyre priji thonjet e dhe perdor kreme duarsh. Femrat nuk i pelqejne thonjte e medhenj me cepa ne nje mjedis aq te bute.

 

 

No comments:

Post a Comment