Tuesday, July 26, 2011

Si sigurohesh qe i pelqen seksi oral

Ja disa gjera me te cilat duhet te jesh i kujdesshem atehere kur deshiron nje seks oral dhe do qe edhe asaj ti pelqeje ta ofroj.


Sigurohu qe je i paster

Nuk ka gje me te papelqyeshme sesa te besh seks oral nje mashkulli i cili ka penisin e piset. Substanca qe ndodhet poshte kokes se penisit, e cila na kujton nje lloj djathi te bardhe dhe ngjites, eshte nje sekrecion normal i penisit, por e cila duhet pastruar shpesh.

Mbase e ke vene re se sa e pa pelqyeshme eshte per femrat. Sigurohu qe ke penisin e paster sa here ke qene ne tualet. Eshte mire qe te perdoresh nje sapun pa ere, sepse sapunat me ere irritojne organet gjenitale. Pas dushit, fshije mire koken e penisit per te siguruar ndaljen e shfaqjes te baktereve te ndryshme.Mos i bier murit me koke ne qofte se nuk te del

Edhe pse deshiron qe partnerja jote te beje seks oral, mos e forco. Te pelqen shpejt apo ngadale? Mos ja shty asnjehere koken lart e poshte.Penetrimi shume i thelle mund ta beje qe te vjelle. Eshte me mire ti thosh se cfare te pelqen. Per shembull, mund te thuash: "Kjo me pelqen". Mund ta besh me shpejte ne qofte se deshiron. Ajo do ta dije se cfare te pelqen dhe do te vendose vete si do ta beje.

Ne qofte se me ben, te bej dhe une

Mbase te gjithe e dime se cfare do te thote kjo. Ne qofte se nje femer do qe te ofroj seks oral, ofroj dhe ti asaj. Mund te perdoresh  nje nder pozicionet me te njohura "69", dhe te kenaqeni ne te njejten kohe.

Njoftoje pare se te vije

Edhe pse vendosi te te bej seks oral, nuk ndodhesh ne nje hotel i cili te ofron sherbime "all inclusive". Ne qofte se deshiron ta derdhesh ne gojen e saj, duhet ti marresh lejen perpara se ta besh. Shume femra nuk e pelqejne tja derdhin ne goje, dhe duke bere nje gjest te till, ka mundesi qe mos ta besh shume te lumtur. Ne qofte se eshte dakord, mund te ndodh qe ne momentin e ejakulimit te marre ajere dhe si pasoje te gelltise spermen dhe mund te te kafshoje.

Keshtu qe lere te vendose.Keshtu, te dy do te kenaqeni.

No comments:

Post a Comment