Wednesday, September 21, 2011

Zgjidhe partneren ne varesi te shenjes se horoskopit!

Do te dish se si te terheqesh nje Virgjereshe ose si te eksitosh dike ne shenjen e Peshqit?


 

Dashi (21 mars - 20 prill)

Nje Dashi duhet ti thuash qe e admiron. Mos i thuaj cfare te bej, por nuk eshte dhe rasti qe te jesh dakord me gjithcka thote ai- kjo e merzit shume. I pelqen te dominoje, marredheniet seksuale me kete jane shpesh here pasionante dhe te shpejta, por eksituese.Demi (21 prill - 21 mai)

Per Demin dashuria kalon nga stomaku. Tregohu spirituale dhe me durim. Demi eshte nje partner pasionant dhe i beses, por jo shume inovator. Puthjet ne qafe do ta cmendin fare.

Binjaket (22 mai - 21 qershor)

I pelqen te flasin dhe eshte i kenaqur ne qofte se e ndihmon qe te zgjeroj horizontet. I pelqen te eksperimentoje dhe nuk perputhet fare me personat e turpshme. Perqendrohu ne duart dhe krahet e tij. Thithi gishtat e mashkullit dhe puthe doren e nje femre Binjaket si te nje princeshe.Gaforrja (22 qershor - 22 korrik)

Ne qofte se do ti besh komplimente, tregohu i sinqert dhe inovator, sepse perndryshe mund te shikoj nepermjet teje. Tregoji besim dhe lejoji te te ndihmoje. Seksi me nje Gaforre perfshin te gjithe ndjenjat, por mos prit ndonje te re. Nxehe duke i perkedhelur gjoksin.

Luani (23 korrik - 23 gusht)

Luanet kane nevoje per admirim dhe komplimente, edhe pse keto nuk jane shpesh here te sinqerta. Jane te dashur shume senzual dhe pasionant, por preferojne shpesh here teritoret familiare sepse aty ndihem me mire. Do te eksitohen ne qofte se i ben masazh ose i cjerr lehte ne shpatulla.

Virgjeresha (24 gusht - 22 shtator )

Virgjereshat kane nevoje per partnere te cilet ti stimulojne intelektual. Shume rralle kane aventura. Seksi me nje Virgjereshe permiresohet ne marredheniet me kohezgjatje te madhe. Kjo eshte shume konservatore dhe nuk i pelqejne gjerat e papritura gjat aktit seksual. Stomaku eshte zona erogjene kryesore e Virgjereshes.Peshorja (23 shtator - 23 tetor)

Do ta terheqesh ne qofte se do ta lesh qe te flase per veten. Ne qofte se je i sinqerte dhe shakaxhi, nuk do ta kesh te veshtire qe te terheqesh nje Peshore. Zonat e saj me sensibile jane pjesa e poshtme e kurrizit dhe prapanica - perdor kete informacion atehere kur kercen ose kur perpiqesh ti gjuash lehte me shpulle gjat aktit seksual. Marredheniet seksuale jane nje eksperience terheqese, te hequra nga filmat, sepse Peshoret jane te dashura shume inventive.

Akrepi (23 shtator - 22 nentor)

Mos u perpiq ti kontrollosh, por mos u trego as i dobet- i pelqejne njerezit e forte. Marredheniet seksuale me Akrepat jane eksperienca te thella dhe pasionale. Jane konstant dhe gati te plotesojne cdo fantazi. Organet gjenitale jane nje zone erogjene pamvarsisht shenjes se horoskopit te nje personi, por Akrepat kane nje sensibilitet me te madh ne kete zone.

Shigjetari (23 nentor - 21 dhjetor)

Ke nevoje qe te ruash distancen emocionale per ta terhequr. Eshte e lehte ti nxjerresh ne takim, por shume e veshtire per tu ruajtur ne nje marredhenie me kohe te gjate.Ato jane te bere per aventura, i pelqen te eksplorojne, te bejne seks ne ajer te lire dhe gjera te tjera te ketij lloji. Nuk jane partnera konservatore. Perqendrohu mbi kofshet e tyre, ne vecanti ne pjesen e brendshme te tyre.Bricjapi (22 dhjetor - 20 janar)

I pelqen te flasi rreth subiekteve serjoze, por kane nevoje per dike qe ti bejne te qeshin. Mos u vono ne nje takim me nje Bricjap! Jane te dashur per kohe te gjate - mund ta bejne gjithe naten dhe me shume, jane te mire ne cfare bejne, por nuk jane shume kreativa. Perkedhele duke luajtur me kembet ose me gjunjet e tij.

Ujori (21 janar - 18 shkurt)

Nje kusht i nevojshem per te terhequr nje Ujor eshte komunikimi efikas. Zonat e tyre erogjene jane kembet. Ujoret jane kreativ seksualisht, inovativ dhe spontan. Ato e shikojne aktin seksual si dicka te qefit po ashtu si seksin e shpejte.

Peshqit (19 shkurt - 20 mars)

Duke folor per spiritualitetin dhe gjera te tjera te medha mund te terheqesh te lindurit ne shenjen e Peshqit. Keto kane nevoje per nje partner pozitiv i cili ti beje komplimente. Ne qofte se i ben masazh kembeve te ketij do ta cmendesh, sepse keto jane zonat erogjene kryesore te tyre. I pelqejne lojrat erotike, lojrat me role dhe gjera te tjera te ketij lloji.

No comments:

Post a Comment