Thursday, September 8, 2011

Arrin ne nje orgazem te mrekullueshme me nje "flutur"

Ne vend te vibratorit klasik, perdor nje flutur seksi e cila do te rrise kenaqesite vaginore shume fare.Pse e adhurojne femrat?

Flutura eshte nje aksesor erotik relativish i ri. Eshte i bazuar ne nje trup qe vibron me formen e nje fluture. Femrat e gjejne shume terheqes per shkak te formes se tij, keshtu qe dhe femrat me te rezervuara do te jene te kenaqura prej tij. Design-i nuk eshte vetem simpatik, por dhe efikas sepse lejon stimulimin e te gjith siperfaqes se vagines, duke stimuluar klitorisin por dhe lafshat ne te njejten kohe. Mund ta mbash nen rroba, te shkosh kudo me te dhe mund ta perdoresh ne preludin me partnerin tend. Ky do te jete i kenaqur nga efektet e lodres. Varet vetem prej teje cfare do te besh kur do te vizitosh heren tejter nje dyqan erotik.Nje flutur tradicionale

Perdoret duke vendosur rripat perreth brezit dhe rreth kofsheve. E mban si nje veshmbathje te zakonshme, duke vendosur pjesen qe vibron ne vagin, koka e flutures duke te prekur klitorisin. Pasi eshte vendosur, mund te rregullosh shpejtesine dhe instensitetin e vibracioneve me ndihmen e nje dispozitivi te lidhur me fluturen nepermjet fijeve.

Flutura do te ofroje kenaqesi kur trupi i tij fillon te vibroje dhe do te ndjesh nje dridhje te kendshme ne lafshe dhe klitoris. Mund te fillosh ngadale, por pasi te eksitohesh, mund te vendosesh mikun erotik me shume me pune. Ne qofte se vendos te testosh kete loder sebashku me partnerin tend, lere te marre kontrollin dhe te vendos se cfare te beje. Ne kohen qe flutura ben punen, partneri mund te puthe dhe lepije gjoksin.Nje flutur me telekomande, e pershtatshme per lojrat publike

Kjo lloj fluture eshte e perdorur shpesh nga ciftet per prelud. Telekomanda eshte e ndare nga stimuluesi dhe funksionin me bateri. Keshtu qe, partneri mund te stimuloje nga guzhina ne kohe qe ti relaksohesh ne dhomen e gjumit. Per shkak se flutura mund te vendoset shume lehte nen rroba, mund te perdoret shume lehte ne lojrat erotike ne publik, lojra per te cilat vetem ti dhe partneri jot do te dini.

Ciftet me te guximshem do te dalin ne qytet me te dhe do te vazhdojne preludin ne publik. Meshkujt do te ndezin fluturen kur partnerja e pret me pak, edhe ne prani te shokeve. Vetem ato te dy do te dijne pse ajo buzeqesh kaq shume.Flutura me vibrator vaginal

Ne qofte se stimulimi i klitorisit nuk eshte i mjaftueshem, mund te marresh nje flutur me vibrator vaginal te ngjitur. Sigurisht, nuk duhet te harrosh per lubrifikimin. Me mire eshte te perdoresh nje lubrifikant qe ka ne baze ujin. Kjo flutur do te ofroje nje kenaqesi te dyfishte. Ne kohen qe trupi vibron, pjesa e siperme do te rrotullohet me ngadale. Telekomanda ka butona per intensitetin e vibrimit dhe per shpejtesine. Te sugjerojme qe te fillosh me ngadale dhe te avansosh me kalimin e kohes.Per ato qe arrijne me shpejt ne orgazmin vaginal,sugjerojme rrotullimet me te shpejta dhe me pak vibracione. Ato qe arrijne ne orgazem nepermjet stimulimit te klitorisit, mund te zgjedhin per rrotullime me te ngadalte te vibratorit dhe vibracione me te forta.

Flutura me stimulator anal

Pervec vibratorit vaginal, flutura mund te kete dhe nje stimulues anal. Tregon si nje vibrator me te holl, te cilin e perdor per penetrimin e anusit. Te dy vibratoret mund te perkulet me lehtesi ne maja, per te stimuluar piken G.Zgjidh cfare te pelqen. Degjo kenaqesite e trupit tend. Jemi te sigurte se nuk do te vije keq.

No comments:

Post a Comment