Friday, September 9, 2011

Televizori ne dhomen e gjumit do te thote vdekja e seksit!

Si ndikon nje televizor ne dhomen e gjumit seksualitetin tend? Aspak mire...Seksi perpara televizorit ishte objekti i kerkimit te seksologut italian Serenella Salomoni. 532 cifte italiane u perfshine ne kete kerkim. Ai zbuloj qe televizori shpesh here ze nje vend te rendesishem ne dhomen e gjumit. Ciftet pa televizor ne dhomen e gjumit bejne seks dy here ne jave, mesatarisht. Ciftet me televizor ne dhomen e gjumit e bejne nje here ne jave, dhe atehere perpara televizorit. Ciftet te cilat deshirojne qe te ndryshojne dicka ne dhomen e gjumit me nje televizor nuk bejne nje gje shume te mire.Ne qofte se ke nje televizor ne dhomen e gjumit, aksioni te cilin do te shikosh me shpesh do te vije nga ndeshjet e boksit, aq me teper sesa dhuna largon nepsin per seks. Do te dish cilat jane programet qe te japin neps per seks? Reality-show. Pamvarsisht se cfare thuhet per to dhe cfare efekte te keqe kane, ju keshillojme ti shikoni ne qofte se deshironi qe jeta juaj seksuale te behet realitet.

Jo vetem qe nje televizor ka efekt te drejtperdrejte ne shancet per te bere seks, por ka dhe ndikim dhe ne cilesine e gjumit, e cila mund te influencoje ne menyre jo te drejtperdrejte jeten seksuale. Nje televizor ben nje person shpesh here te ndihet i mpire. Ne rastin kur truri jot eshte i ndaluar, eshte e veshtire qe te lidhesh me persona te tjere.Si i behet qe shume cifte kane nje televizor ne dhomen e gjumit?

Zhurma e televizorit ne fundal duket se ve ne gjume shume veta. Nje pretekst per te pasur nje televizor ne dhomen e gjumit eshte, gjithashtu, preferencat e ndryshme te partnereve per disa programe TV. Por kjo gje jo vetem qe te influencon seksualitetin, por ju largon si cift. Pas nje dite te gjate dhe te veshtire, te dy nuk doni gje tjeter vec se te qetesoni perpara televizorit. Por disa here do te ishte me mire te benit kete pa televizor.

Kemi proven se elektriciteti (ne te cilin eshte lidhur televizori) ka efekt ne jeten seksuale. Ne Hollande u raportua "nje shperthim bebesh" atehere kur ekzistoj nje mungese energjie elektrike.Si mund te perfitosh nga nje televizor ne dhomen e gjumit?

Ne qofte se vendos se televizori ne dhomen e gjumit eshte dicka pa te cilin nuk mund te jetosh, duhet te vendosni disa rregulla. Ne qofte se keni hapesire te mjaftueshme, perpiquni ta rregulloni ne ate menyre qe krevati te mos jete i vetmi vend nga ku mund te shikoni televizor, por ne te cilin vetem te flini gjume dhe te beni gjera te tjera naten te cilat nuk perfshijne televizorin.

Ne qofte se keni nje televizor ne dhomen e gjumit, shikoni ndonje film romantik ndonjehere. Mund te ndiqni dhe nje film porno ne qofte se jeni te nxehur.

No comments:

Post a Comment