Sunday, December 4, 2011

Si mund te rritet nje penis?

Deshiron te mesosh se si mund te besh nje penis me te madh? Atehere mos humb kete artikull!Nje penis mund te rritet ne te njejten menyre se si mund te modifikosh hunden, gjokset, gjenet dhe cdo gje tjeter pervec inteligjences. Cfare te duhet eshte nje thes me leke, nje jave te lire dhe nje deshire te madhe. Jeto jote seksuale do te ndryshohet shume pas operacionit.

Atehere kur operacioni eshte i nevojshem per shkak te problemeve seksuale, rezultatet e operacionit jane me shume se sa te kenaqshme. Kjo i lejon mashkullit te rifilloje jeten seksuale. Ne qofte se nje mashkull ben operacionin vetem per te rritur penisin, do te duhet te pranoje se ka dhe disa pasoja negative.

Disa sende mund te vendosen ne penis dhe secila nga procedurat ka disa avantazhe dhe dezavantazhe. Te gjitha kane nje gje te perbashket: nuk jane tamam erotike dhe mund te trembin nje femer te papergatitur.

Njera nga procedurat perfshin rritjen e penisit duke shtrenguar testikulat. Tjeter procedure nepermjet terheqjes se penisit. Pjesa negative e gjerave eshte se fortesia e ereksionit mund te ulet. Nje ide tjeter eshte injektimi i dhjamit ne penis, cfare e ben dukshem me te madh. Penisi do te jete me i trashe, por vetem per nje perjudhe kohe, sepse trupi e djeg dhjamin pas nje fare kohe.

Ne qofte se ke probleme permanente me ereksionin, me mire te shkosh ne nje psikolog qe te ndihmoj ta pranosh veten keshtu sic je.

Zgjatje, anexa

Penisi mund te rritet nepermjet zgjatjes. Shiko figuren ne qofte se deshiron te dish se si duket. Thjesht i vendoset nje anexe zgjatese ne penis dhe ky behet me i gjate. Keto mund te jene nje aksesor i mirepritur poshte carcafit, por nuk mund te sherbejne si nje zevendesues per nje penis me te madh. Kenaqesia e mashkullit eshte e ulur, kurse femra mund te gezohet me dildo ose menyra te tjera.Kjo mundet, gjithashtu, te thyhet, bjere dhe ekzistojn shume perdorues te pakenaqur, por  ka dhe te kenaq. Disa mekanizma dhe vibrojne, cfare rrit kenaqesine e partneres, por dhe bejne eksperiencen ne nje te ndryshme.

Penisi eshte i ngrohte, muskuloz dhe nuk krahasohet me nje cop kaucuku levizes.

Pesha, terheqja dhe gjera te tjera

Produktet me te njohura per rritjen e penisit jane pompa te ndryshme per zgjatje. Llogjika e funksionimit te tyre duket se eshte e njejta. Kap lekuren e penisit ne nje vacuum ose nje mekanizem per terheqje, dhe kjo do te ruaje formen. Penisi do te jete me i madh, ashtu sic ndodh ne rastin e femrave te cilat, ne menyre artificiale, zgjasin qafen (ne fakt bejne trupin me te vogel).

Por llogjika thote se ne qofte se zgjat dicka, zakonisht kthehet ne gjendjen e meparshme ose rri e zgjatur pergjithmone, por cilesia nuk eshte me e njejta.E njejta gje ndodh dhe me penisin. Ne qofte se e zgjat shume, do te egzagjerosh dhe i shkreti mezi do ti perballoje pasojat. Ne qofte se nuk e zgjat mjaftueshem, efekti do te jete vetem i perkohshem. Te gjithe prodhuesit mbeshtesin faktin se nuk ka nje menyre te ndermjetese per te ruajtuar efektet dhe per te larguar pasojat. As shkenca nuk na ndihmon ne kete rast, sepse nuk ekziston studime (jo disa serioze, te pakten). Ja vlen ta provosh ne qofte se je i deshperuarm por shpreso per cfare eshte me e mire dhe mos prit asnje gje.

Cfare thua per disa ide edhe me te cmendura?  Digju me hilles, lere nje blete te pickoje ose nje gjarper te kafshoje, shko ne nje ekspert bioenergjetician ose ferkoje penisin me nje teknike sekrete cdo dite. Kape ne dere, injekto ne te hormone rritjeje ose testosteron, fol me Zotin ose me ndonje engjell qe te ndihmoje. Ka mundesi qe te funksionoje, por ne nuk ju keshillojme ndonje nga keto menyrat.

Keshtu qe, penisi mund te zjgatet, por jo pa pasoja
. Ne qofte se ke nje penis te vogel dhe nje respekt per vetveten te ulet, lexo keshillat tona per sa i perket menyres se si mund te behesh nje dashnor i mire dhe mba mend se besimin ne vetvete nuk ka lidhje fare me madhesine e penisit

No comments:

Post a Comment